bugün

benim içinde bulunduğum durumdur benim aile kurup onu geçindirmem imkansız birşey.
bu başlıkta bende kendimi buldum.
Hiç anlamam insandır.
zaten bu tipten 2 tane var
1) ben evlenmeyi düşünmüyorum
2) biz çocuk yapmayı düşünmüyoruz
kendilerine çok önemli bir şey söylemek istiyorum

iyi de onlar zaten düşünülerek olmuyor.
Sanırım benimdir.

zamanın kadınları etrafında ne görse imreniyor. (Aşçılar hariç) şimdi evlensem; gittiğimiz yerlerde etiket yapan, akşam gezmeye çıktığımızda "kocamla akşam akşam gezmeler" başlığıyla fotoğraf paylaşan, durmadan selfie çeken, facebook ve instagram gibi sosyal ağlarda ömür tüketen biri olacak. Kendi ekonomimize bakmadan elalem ne yaptıysa, görüp onu yapmak isteyecek. Kavgalar çıkmaya başlayacak. Siktiğimin istanbul'unda bi akşam tadımız olacak. O da kaçıp gidecek. Gerek diziler, gerek sosyal ağlar, reklamlar vs sürekli özendiriyor insanları. Özellikle de kadınları. O yüzden zor bulunur kanaatkâr biri.
Ben lan ben!
evlenmeden aynı evde yaşamak çok daha mantıklı çünkü evlilik sorumluluk isteyen gerçekten zor bir iş (bkz: bende o g*t yok).
Dogru kisi dedigim hayatimda ise tabi ki düsünürüm onun disinda pek de olumlu bakmiyorum.
günaydın.

paran varsa kira gelirin yada sağlam bir ticarethanen varsa evlilik yürür.

bir gelirin yoksa çalışma hayatı yıpratıcıdır gençken bir problem yok yaşlanmaya başladığında sıkılma ve yorulmalar başlıyor. eskisi gibi değil sık iş yeri değiştirenler var. işsiz kaldınmı iş bulman uzun sürebiliyor. 1980 yıllar yada 1990 yıllar gibi işveren eskisi gibi değil. bekar çalışanları psikolojik oyuna getirip evlendirmeye çalışıyorlar sakın bu oyuna kanmayın. kendi duygu ve düşüncenize göre hareket edin.

2001 ekonomik kriz yüzünden 2002 yılında boşanma kanunu değişti boşanmaya kalkarsan eşine 20.000 tl tazminat ödetiyorlar. çocuk varsa nafaka parası. yani evlenmek istediğinde bedava evleniyorsun boşanmak istediğinde hakim cebini boşaltıyor.

evlenenlere ah ah diyorlar boşananlara vah vah diyorlar. ne ah olun nede vah olun.

bir gün herkesin mad max 3 gibi bir hayatı olacak.----------> http://3.bp.blogspot.com/...OHTsUwH0lI/s1600/Max3.jpg
benimdir..

insanlara güvenip güvenmemekten çok kendi ailem dahil kimi görsem birbirinden tiksincek boyuta geliyo lan evlenenler..ömür boyu ev arkadaşlığıdır evliliğin tanımı başka bişey değil..belge imzalayıp legal sex yapıcam,ailemin isteklerini yerine getiricem diye neden evleneyim ki ben..

düşünceler bu olsa da 30lu yaşlara gelince,bütün arkadaşlar evlenince mecburen sosyal çevre kalmayacağı için evlenicem..istediğim için değil,toplum beni buna zorladığı için..senin gibi sistemi sikeyim ben..bide övünürüz aile kavramı ölmedi diye..
evlilik kötü bir icad tasarım hataları var, ben kendi birlikteliğimi tasarlamaya karar verdim.
Istediğim bir kişi olmazsa diğerlerine şans bile vermiyorum, vermeyeceğim inşaAllah. Ya o ya hiç. Evet. O da muhtemelen olmayacağı için, bu listede ben de varım.
(bkz: bir dev gibi seviyordu dev)

Birkaç ay önce 3 yıllık ilişkimin bitmesiyle, benim için biten kurum oldu evlilik.

Birkaç ay önce anladım ki, kimseyi tam anlamıyla tanıyamayız. Evlilik çok büyük bir kumar ve ben bu riski almayı artık istemiyorum.

Eğer gelecek günler benim için çok kötü olacaksa, bir başkası yüzünden değil benim yüzümden olsun. En azından şaşırmam, afallamam, birileri için "keşke" demem.

yaşım genç, kendi ihtiyaçlarımı karşılayabiliyorum ama yaşım ilerlediğinde bazı şeyler beni yorabilir. bir bakıcı tutar yemeğimi yaptırır, evimi temizletirim.

bir sigara daha yakalım...
-neden evlenmiyosun?

-bir sorunun mu var?

-nereye kadar böyle yaşıcan?

-annen babana da yazık, mürvetini görmek isterler.

vs vs türden sorularla mahalle baskısına maruz kalan insanlardır.
Her sey gec olmadan semsiyenin gote girmemesi icin caba sarf eden zeki varliklardir.
benimdir. yaşım daha çok genç olmasına rağmen iki aydır bizde kalan dayımın küçük kızı beni evlilikten, çocuktan hatta nefes almaktan bile soğutmuştur.