bugün

sürekli aynı kadınla beraber olmak.
-Kızların saçmalaşması
-Teknolojinin gelişmesi
-Paranın fazla olmasıyla beraber gelen eğlenceli hayat.
*
komşumun eşiyle sürekli tartışması dayak yemesi ve malesef en sonunda kendini 7. kattan atarak intihar etmesi.
düğün denen keko hadise. allahın belası bir org davul ve zurna ortalıkta koşuşturan gelinlikli damatlıklı küçük bebeler memnuniyetsiz uzaktan akrabalar ve komşular içip içip sıçan enişte gerizekalı uzay topuzlu evlenmeliği gelmiş kart kızlar saçını diken apaçi yeğenler... daha yazacaktım midem almadı...
kötü bir nişanlılık sürecinin sonu.
kadınların hafif meşrep olmaları.
(bkz: (#21612909))
aşkın, sevginin yerini saygısızlığın, geçinme telaşının ve başka başka kadınların erkeklerin alması.
kız arkadaşın sık sık evlilikten bahsetmesi ve başınızın etini yemesi.
kadınların ne kadar değişken olduğunu anlamaktır.
Sürekli duygu-durum değişikliği yaşamaları beni yeterince soğutuyor bir kadınla aynı ömrü paylaşmam için.
kafana göre dışarı çıkıp eğlenememek, her şeyin hayatının ona bağlı olması, ortak karar almak, özgürlüğün sıfır olması artı bir de çocuk olursa onun masrafı ve sorumlulukları, eşinin ailesi ooo..
insan doğasıdır sebep aranmaz ama illa neden aranıyor ise elbet bir gün karşısındaki insandan soğuyacağını anlamasıdır. Birde mahkemeyle falan mı uğraşacaksın peh salla gitsin..
(bkz: uzun süren evliliklerin sırları)
(bkz: ben bundan iyisini bulabilir miyim)
Kendi anneniz ve babanız aşk evliliği yapmıştır .
Ek olarak teyzem ve kuzenim de.
Evimize misafir olarak gelenleride epey gözlemleme, tasniflendirme fırsatına yakalayan ben için evlilik uzun vadede uzak geliyor.
kisinin kendisiyle ilgili kafasinda cozemediklerinin olmasi. Evet bu benim.
Evlenme olayının ta kendisidir. Evlilik anlayışıdır. Evlenince eve bağlı olmak zorunda hissetmektir. Evlenince eğlenmek yasakmış gibi göstermektir. Evliliği bu kadar sıkıcı göstermektir.
Kotu bir ailede buyuyen cocuklar evlenmeyi asla dusunmez baba dayagi , anne dirdirini duyunca hayattan sogursun . Boyle olcaksa hic olmasin dersin .
annesini babasını canından bezdirircesine hareketler sergileyen tatminsiz veletler. e şimdi evlenince çocuk olmasın da göreyim. kısır değilsen.
(bkz: yeni nesil)
güvenecek insan bulamamaktır. sonuçta ömrünü o insanla tamamlayacaksın..
anne babanın aile tasviri yaratamaması.
Kız tarafının aşırı istekli olması.
aşkın büyük bir yalan olduğunun farkedilmesi ve saçma gelenekler ile hiçbir yakın ya da uzak akrabayı memnun edememe. her kafadan bir ses çıkar, birisi dinleşilse diğeri olur mu öyle şey canım der ve her zaman biri ya da birileri hoşnutsuz olur. kısacası düğün sahibine mutluluk yerine bir eziyete dönüşür.
Kesinlikle dır dır.
ülkemde fakirliğin, açlığın ve yokluğun giderek artmasına rağmen insanların uçkurlarına sahip olmadan, geleceklerini hesaplamadan "yuva kurana allah yardım eder" mantığıyla hareket etmeleri. Tamam allah tabiki yardım eder, amenna, ancak doğru düzgün bir işin bile yoksa ve her şeyi devletten bekliyorsan yardım, kusura bakma da bok yardım eder. Sonra "neden boşanmalar arttı" deyip dururlar.