bugün

evlenildi diye her gün parmağı sıkan yüzüğü takma saçmalığıdır.

niye kardeşim, yüzük mü beni evli gösterecek? ulan ben her gün yüzük derdine mi düşeceğim?

anlamsız şeyler bunlar.
saçmalıktan ziyade gerekliliktir. parmağında yüzük olna bayan/erkeğe kimse salça olmaz. herkes mesafesini bilir. aksi halde evli olmadığını düşünür yavşar. neticede hoş olmaz. evli isen belli edicen aga.

yok öyle hem evli olayım hem de evli olduğum bilinmesin gelen fırsatları kaçırmayım ayağı.
olmayan saçmalıktır. parmağında yüzük görülen bir kişinin evli yada nişanlı olduğu anlaşılır ki bu da doğabilecek birçok ters olayı engeller.
eşini seven insanların reddedeceği söylemdir. eşini seven o yüzüğü gururla taşır.
bunu diyen kızın evleneceği şahsiyet bellidir. kulakta küpe, saçlar uzun, konuşması ince türk milletinin yüz karaları. yüzük evliliğin simgesidir evlenmiyeceksin o zaman. bulduğun erkeğe kendini peş keş çekeceksin.
evlilerin daha cazip geldiğini bilmeyenlerin ''yüzük tak, kimse yanaşmaz'' diye savunduğu saçmalıktır.

sanki bekarken herkes peşine takılıyordu..
amaç başının bağlı olduğu belli olsun. hem kim istemez eşinin parmağında yüzüğünü görmek?
yüzük takmak modadan ziyade bir sünnettir. Kişinin evli olduğunun güzel bir göstergesi o yüzüğü taşıyan için de bir gururdur, Önem arz eder.
Antik Mısırdan Kleopatra'nın kalbe direk giden damar yüzük parmağında demesiyle oluşan bir gelenek.
+ aşkım yüzüğün nerede?
- bebeğim şimdi biz lotr fanıyız ya..
+ eee aşkım?
- işte sauron'un laneti üzerimize gelir filan ondan çıkaralım diyorum.
+ çok haklısın ben niye düşünemedim aşkım yaa!
- beyin olmadığından belki, öhühühöhöh.
+ ne?
- seni seviyorum bitanem.
x- hilmi, evlendik diye her dakika yüzük takıyorsun yahu, bu ne saçma şey ?

h- evlendik diye takıyorum ya hani zaten ?

x- amaaan ne o öyle sürekli...

h- tamam hafta sonlarında, bayramlarda filan çıkarayım. arada bir takayım.

evlilik ve yüzük bağdaştırması belki tartışılabilir de, sürekli yüzük takmak ne demektir anlamadığım durum.
tabi ki gerek yok. evlediğin kişinin, sevdiceğinin yüzük parmağına ismini dövmesini yaptır daha iyi olabilir.
Saçmalik değildir,kem gözlerden sakındırır.
Edit: yuzugunuzu takın,eşinize de takdirin;eksicinin niyeti kötü.
saçmalık değil, başı bağlı olduğunun işaretidir.

Bazı işyerlerinde çeşitli makine ve edevata sıkışması ihtimali var diye, yüzük, kolye, bileklik, saat gibi şeylerin takılması kesinlikle yasaktır.

Bazı hanım kardeşlerimiz maalesef bu durumdan haberdar olmadığı için, bu yüzden yüzüğünü takmayan erkeği aldatmaya meyilli gibi görmektedir.