bugün

Yatakta kocasından memnun olan kadındır.
olsun tabii bir şey diyemeyiz ama evli olmayan tüm kadınlara acıyor gözüyle bakmaları hoş değil.

+aaa canım evlenmedin mi sen hâlâ??
- (göz deviren emoji)
adamın hayatını kendininkine ipotek etmiş mutlu olur tabi.

evet.
Hayatta tek başarısı evlilik olan kadındır.
zorlu hayat yolunda kendine bir can yoldaşı, dert ortağı, ağlayacak bir omuz, güvenecek sığınacak bir liman bulmuş olan kadındır. evlenince mutlu olmayıp ne yapması gerekiyordu tam olarak? şimdi her şeyi toz pembe gören insanlar hayatın gerçekleriyle yüzleştiğinde 'benim biriyle sevişmem için devletin onayına ihtiyacım yok yeaa... ben kendime yeterim kimseye ihtiyacım yok yeaa... karşımdakine güvenmiyorsam zaten birlikte olmam yeaa...' gibi toy söylemlerden er ya da geç vazgeçecek. evlilik sadece biriyle sevişmek ve aynı evde yaşamak değildir. bunları yapabileceğin, güven duyduğun, hastalandığında, yorulduğunda, yıkıldığını sandığında sana omuz verecek bir ses, bir nefes demektir. evlilik ciddi bir şeydir ve ciddi bir şey olmasını kendi kendinize sağlayamazsınız. bunu ancak o kişiyle yaşamınızı birleştirdiğinizi ilan etmekle, resmiyete dökmekle, kendi haklarınızı ve karşınızdakinin haklarını bir şekilde güvence altına almakla sağlayabilirsiniz.
Cocuklari olan kadindir.
Annem de mutluydu. Mutluluğundan ayrılamadığı için benden ayrıldı hatta. Sonrasıyla ironik.

Tüm evliliklere 2 sene veriyorum. Ötesi yok.