bugün

Meslek olmasi yeterlidir.
Düzenli olanıdır.

Adam kanı bozuk olduğu sürece mesleğini napıcam allasen.
Zaten herkesin parası kendine.
cüzdanının oldukça şişkin bir halde olmasına neden hangi meslek ise o meslektir. fazla yok o olsun yok bu olsun demeye de gerek yoktur.
Adam olsun yeter.
Parası ve bos vakti bol olan meslek. Bol bol gezmek güzel olurdu.
manavdan karpuz mu alıyoruz düşüncelerinin bende hasıl olmasına sebep olan başlık. * *
öğretmendir, bol tatili var ilgilenmemek için bahane üretemez. *
Dolmuş şoförlüğü değildir. Sabit mesaisi ve sabit geliri olan her iş buna dahil edilebilir.
beyaz kadin tuccari.
bence jeoloji mühendisidir. Taştan çok iyi anlarız.
şair olsa gerektir.
doktor , mühendis hakim , savcı veya avukat.
mafya olsun.
mesleğimize yakın bi meslek olmalı ki benim arkadaşlarımla anlaşabilmeli.
araştırmalara göre "mühendis" imiş efendim. özellikle makine bölümünde okuyanlar hayatlarında gerek başka kız görmeme, gerek diğer kızlardan haberdar olamama nedenleriyle ilk gördüklerine kapak atmaktadırlar.

(bkz: merhaba kızlar merhaba)
ezilmemek adına eşi olacak kadın kişisinden biraz fazla maaş alması gereken erkektir.
Istanbul emniyet genel muduru. Tamam sustum.
Doktor veya mühendis.
psikologtur.

evlenilcek kadin icin de erkek icin de budur.
mesleği olmasına gerek yok. meslek isteyen kadın maddiyatçıdır. öyle kadınlada erkek evlenmemeli zaten. adamlık bulunsun yeter. zaten adam olan ekmeğini taştan çıkartıp ailesini kimseye muhtaç etmez.
uyuşturucu imalatçısı.
zengin olsunda ne iş yaparsa yapsın. kızına veren kişi şu zamanlarda damadının ne kadar parası olduğuna bakıyor çünkü artık.
Alanında uzman 'adamlık'.

Dil, tecrübe ya da yüksek lisans gerekmemektedir.
aileden zengin olsun, * ha birde orta halli bir firmada güzel bir işi olsun. * *
Banka müfettişi olsun parası pul kendi yok olsun.