bugün

Evlilik sorumlulukları ikiye çıkarır hakları ikiye böler.

Çalıştığım iş itibari ile insanlar ile iç içeyim yemin ediyorum AVM lerde eşiyle gezip mutlu olan bir erkeğe rastlamadım. Neredeyse bütün erkeklerin suratı asık. Boşuna dememiş atalarımız

"Derdini karınla paylaş sonra hem derdinle uğraş hem karınla."
Mutsuz bir erkeğin yanındaki kadın da mutsuzdur.

Mutlu olma hali tek taraflı yaşanmaz, ya ikisi de mutludur, ya da ikisi de mutsuz.
karşı tarafın birey olduğunu unutup ona değer vermezseniz ve laçkalaşıp sallamamaya başlarsanız tabi mutsuz olursunuz; çünkü bunu yaparak karşındaki kadını mutsuz ediyorsun bir kere, senin mutlu olman mümkün değil. sen karşındaki insana göt gibi davranırsan çarpı iki mutsuzluk olarak sana dönecektir. uzun ilişkilerde de bu böyle ki. boktan bir durum yani.
niye genelleme yapılıyor anlamış değilim 20 yıllık evliyim ve hiç pişman olduğum gün olmadı.
Kadınına bağlı olan durum, erkeklere de bağlı. Günümüzde evli olanların yarısı evde bana yemek yapan biri olsun, düzenim olsun, seks hayatım olsun amaçlı saçma sapan nedenler ile evleniyor. Sevgi evliliği yaptığını zanneden de sevmiyor gerçek anlamda. Gerçek anlamda sevmek borcun altına girmek aileyi huzursuz etmek değildir. Birbirini koklayıp hayat boyu mutlu olmak ve mücadele vermektir. Kavramı yetersiz evlilik ve sonuçları bunlar ve zaten bu tarz evliliklerden çıkan çocuklar da sağlıklı olmuyor ve devinim başlıyor. Çocuk yapmayın yeter arkadaşlar, 8 milyar oldu dünya. Pis bir yer, ders almıyor musunuz insanlardan, günah arıyorsanız alın size günah.