bugün

geri iade edilir ya da garanti kapsamındaysa tamir edilir.
boşanmayla tehdit edilir.
Kocasının parasıyla hayal kuran, ayakları üzerinde durmayı geri plana atan hatta hiç yapılacaklar listesine almayan insan modelidir.
ne mübarek kadındır.
tüyo vermesini bekliyoruz.
Eşinin evi geçindirebildiği sürece , eşiyle ve çocuğuyla zaman geçirmeyi çalışmaya tercih eden kadındır.
bütün gün sana vermek içinmi bekleyeceğim? Der aslında.
bütün gün sana vermek içinmi bekleyeceğim? Der aslında.
eğitimine yazık eder.. pasif kadın sevmem, sert olacak.. atılgan aynı zamanda..
üniversiteye de koca bulmak için giden kadındır. açıkçasıdır.
evinde sıcak yemek bulundurmak ve çocuklarına en iyi şekilde annelik yapmak isteyen kadındır. fakat bu devirde tek maaşla çocuklara iyi bir eğitim sağlamak gerçekten zordur. bu yüzden çalışması daha mantıklı olacaktır.
evliliğin hayalini kurmuş çoktan altın günlerine hazırlık yapmaya başlayan kadındır.
adam görünce gözünde $ işaretleri parlayan sevimsiz kadın.
idealist olduğumu düşünürdüm aradan geçen zaman içinde maddi anlamda emegin tam karşılığını alamamak, çok çalışmanın kariyer basamaklarını hızla tırmanmanya yetmediğini görmek evlenince evde oturma hayallerimi her geçen körüklüyor. ama fanteziden öteye gidemiyor.Günümüz kadını mutlaka bir yerde çalışmalı kocasının eline bakmamalı kendine bir meslek edinmeli.heyy gidi eskiler.
Eger zorlu bir iste calismis ise, evlendigi kisi de maddi olarak iyi durumduysa en guzelidir, hayatinin o guzel zamanini neden baskalarinin dertlerini cozmek icin harcadin ki, esiyle mutlu olsun gec kalksin mesela, miskin miskin otursun, esini arasin cok calis diye dalga gecsin filan bence guzel bir olay, nihayetinde 50 sine gelip o kadar calistim aldigim emekli maasina bak demez, keske o zamanlar vaktim olsaydi sunu yapsaydim durumuna dusmez. Ana tabu herkes maddi olanagi iyi birini bulamiyor veya anlayisli bir esi, es var kir dizini otur der...
Maldır. Hatta malın önde gidenidir. Birey olarak var olmayı reddeden geri zekalıdır. Bir birey olarak varsan iyi bir insan, iyi bir eş, iyi anne olabilir bir kadın. Tüm bunları reddeden yarın kötü şeylerler karşılaşmaya mahkumdur.
On yıl önce yapılan bir araştırmada kadınlara sormuşlar, neden çalışıyorsunuz?
%77'si "ekonomik ihtiyaçtan" yanıtını vermiş.
hemen ardından ikinci soru gelmiş,
peki ekonomik durumunuz iyi olsa, yine çalışır mısınız?
%42'si "hayır!" demiş.
zengin bir mafya babasıyla evlenen kadındır. hafta içleri son model jipine atlayıp gezintiye çıkarak vakit öldürür.
zengin koca avcısı sadece yiyip içip gezmeyi seven kadın tipidir. uzak durulması gereken kız modülüdür.
(bkz: evlenince ütü yapmam diyen erkek)
Ne alaka kardeşim zamanında çalışmış çabalamıştır o. Şimdi ise sırada koca parası yiyip keyif çatmak var.
Şöyle bir devirde evde oturup bir süre sonra kendini köreltmekten başka bir işe yaramayacağının farkında değildir.

Ve o geçen süre zarfında malum şartlar sebebiyle erkek daralmaya başlayacak, evde tartışma artacak soluğu onda bunda alacaktır.

Sosyallik yok denecek seviyeye gelecek, tüm gün kadın evde kendini doldurmaya başlayacak tahammülsüz ve gereksiz kıskançlık krizleri bile peydahlayacaktır.

He durum çok iyi, para akıyor derseniz orası ayrı ama bir süre sonra onun için sıkıcı bir hal alabilirsiniz.

Her ne olursa olsun kadın çalışmalıdır.
bir çocuk dünyaya getirdiyseniz, imkanınız çalışmamaya müsait ise o zaman bu ihtimal düşünülmeli.
birey olmaktan vazgecip sonra da kocam beni kadin olarak gormuyor falan diye yakinir bunlar. vasfi kocisinin premsesi olan bu hanim kizlarimiza duyuru: insan en sevdigi yemegi bile hergun yemekten sikilir bir sure sonra. kendinize baska sıfatlar ve vasiflar bulun. kendinizi gelistirin ki dengeler bozulmasın hayatinizda.
Yazarlar sanıyor ki, kendini geliştirmek birine 12 saat boyunca hizmet etmekten ibarettir.
haklı kadındır. kırsın dizini otursun evinde çalışan bir koca var en nihayetinde. evet.