bugün

evlendikten tam 15 yıl sonra gerdeğe girip sevişmektir. böyle evlilik olmaz olsun
Evlenikten hemen sonra zaten gerdek sarmaz, Bir iki gün nadasa bırakacaksın hem kendini hem karşındakini ama 15 sene de insan afedersin şeyi çürür.
en çok yapmak isteyeceğim şeylerden biri. gerçi o 15 yılda yiyeceğim boynuzların haddi hesabıda yoktur.
Yengenin migreni sebebiyledir.
15 yıl boyunca kronik baş ağrısı çektiyse o kadının kafatasını açıp incelemek lazım.
olur böyle bir hikaye biliyorum.

adamın birinin çok sevdiği bir kadınla düğününün olduğu gün, jandarma birden düğünü basar ve adam cezaevine gönderilir. adam hiç işlemediği bir suçtan, birini öldürdüğü iddasıyla da yargılanır ve 15 bilemedin 20 yıl hapis cezası alır. adam daha eşine doyamamıştır tabi. daha duvağı açmadan kendini cezaevinde kirli beyaz çarşaf açarken bulmuş.

tabi adam cezaevine düşünce eşi de sürekli gidip gelmeye başlıyor cezaevinde kocasını görmek için. fakat adam bundan dehşet bir şekilde acı duymaktadır. ve bir gün eşine der ki :

- karıcığım, sevdiceğim... artık gelme buraya. belli ki ben burada kalacağım yıllarca, sen de dön evine ve kendine yeni bir hayat kur, başka bir adamı sev ve başka bir adamla mutlu ol. ben sana acıdan başka hiçbir şey veremem. olur da bir gün çıkarsam da, evimizin önüne geleceğim. eğer yine olur da beni bekledinse, o çok sevdiğin kırmızı eşarbını o evimizin önündeki akasya ağacına bağla. eğer o eşarbı orada görürsem, eve girer ve hiçbir şey olmamış gibi devam ederiz.

kadın hiçbir şey demeden çıkar ve gider. aradan 10 sene geçer adamın suçsuzluğu belli olur ve hapisten çıkar. çıkana kadar karısını görmemiştir ve haber de almamıştır ondan. adamın ilk işi evin önüne gidip o akasya ağacına bakmaktır. adam sokakları heyecanla geçer geçer, evin önüne gelir. sırtını duvara yaslar heyecandan ölecektir. sırtını yasladığı duvarın arkasında evin avlusu vardır ve de o akasya ağacı vardır. adam gücünü toplar ve ağaca bakar. ağaca bakar da ne görsün, bir değil binlerce kırmızı eşarp bağlanmış.
Olmayacak birşeydir bir erkek beklemez verirse verir vermezse boşar ki dine göre erkek seviş derse kadın sevişmye mahkum.
nasıl bir baş ağrısıysa artık, geçmek bilmemiştir.