bugün

evinde çöpü yere mi atıyorsun ivladım?

sen evinde yere mi tükürüyorsun çocuum?

bi kere bu cümleleri meslek hayatında kurmamış kişiler kendisine öğretmen demesin lütfen. 90lardaki öğrenciler sokaklara antre, okul bahçesine salon muamelesi yaparak geçirdi. sonra hiç tükürmedik yere. çöpleri de götümüze soktuk. tamam. güzel bi'şey aşılamaya çalışıyorlar, çevre kirliliğini önleyelim falan da, şimdi düşünüyorum; sokaklar sokaktır. ev de evdir amk. sokakları evim gibi görüp yere tüküremiyorsam, aynı sebepten sokaklarda fütursuzca osurabilmem de lazımdı. hadi bizler üfürükten teyyare yazar falan olduk da, bu sözler bazısını şöyle yapıyor kıymetli örtmenlerim.

--spoiler--
Bir hocamın hayatımda önemli bir yere sahip sözü vardır, ben yere çöp attıktan sonra şöyle demiştir "evinde de mi çöpleri yere atıyon lan" işte bu sözden sonra kendime söz verdim. Evvela kendi çöpümü sonra komşumunkini temizliyeyim derken bir bakmışım belediye başkanı oldum. Kolay gibi görünse de zor valla işimiz.

kadir topbaş
--spoiler--

yine de bol bol tövbe edin hocam. allah bağışlayıcıdır.
"...şüphesiz ki onlar bilseydi bu sözleri söylemezdi.."
klasik öğretmen lafıdır. gerçi ben okulda ne yere çöp attım ne de tükürdüm. Ama şimdiki aklım olsa, evinde de mi yere çöp atıyorsun diyerek okulla evi bir tutmaya çalışan hocaya, evde kimse beni 8 saat sıra üstünde alıkoyup bu zırvaları da anlatmıyor derdim. * *
(bkz: we dont need no education)