bugün

sabah 8 akşam 8 asgari ücret + agi + servis + yemek imkanları ile iş bulmuş ve uzun süredir yardımcı senaristlikten ekmek yeseniz de artık para bırakmadığı için bu işte sebaat etmek istiyorsunuzdur belki 17 yıl sonra falan güya ustabaşı olup iyi bir maaşı hakedeceksinizdir. kısacası sermaye köpekliği yaparak evinizi geçindirmeye başlamışsınızdır. o arada da zaten liseyi akşam lisesinden bitirdiğiniz için hemen askerlik yapıp askere gitmiş, askerde onbaşı olup bol bol askerlik arkadaşı edinip a.lı g.tlü küfürler eşliğinde terhis olduktan sonra evlenmişsinizdir.

bir gün yine karınız geçinemediğiniz için sizi tehdit edip güya ziyaret bahanesiyle çocuğunuzu alır evine gider, siz de b.k gibi kalırsınız yaz sıcağında millet tatil yaparken siz it gibi terli terli kasa taşımaktasınızdır. işi öğrettikleri falan da yoktur arada ters çıksanız da hemen size ee çık o zaman işte kapı işte sapı deyip ustabaşı t.şaklarını gösterir fakat fazla ısrarcı olmaz çünkü arkadaşları ona demiştir ki bul böyle bi enayi bize de beraber s.kelim diye. çalışkansınızdır nitekim. her neyse gene karınızın kaçış yaptığı günlerden birinde annenizde kalmaktasınızdır.

ulan hiç hayra alamet değil bu gece üstümde bi ağırlık var acaba akşam yediğim tulumbalardan mı oldu ustaaaaağ deyip kendi kendinize kırk haramiler taklidi yaparak uykuya dalarsınız. ee erken yatmanız gerekir çünkü ertesi gün köpekliğe devamdır. sonra o gece lan bi takırtı mı geliyor yoksa diye içinize ayan olur böyle şak diye uyanırsınız ama ses kesilir. allah allah deyip tekrar uyursunuz fakat birden dış kapı kapanır vay a.ına koyiyim annem evi mi terk etti gene diye düşünüp kalkınca kaçan birini görürsünüz. o arada eve hırsız girmiştir hemen annenize bakarsınız ki kendinden geçmiş ağzından böyle yarım salya akıyordur.

ne oldu lan kimdi o dersiniz o da hırsızzzzz var der. lan daha önce neden söylemedin küçük orospu deyip ekmek bıçağını alır peşinden koşarsınız güya yakalayıp bıçaklamak için ama öyle g.t yoktur sizde ama olay sonrası arkadaşlarla kritik yapmak adına hani yalan olmasın diye koşarsınız. olay sonrasında arkadaşlara da ulan görsem dilim dilim edicektim şerefsizi ya demek içindir sırf.

sonra yakalayamayıp eve dönersiniz anneniz oturmuş hüngür hüngür ağlamakta, yerlere biberlikleri tuzlukları falan atarak artık her şey bitti diyerek ııı ııı lamaktadır. kendinden geçmiş vaziyette ne oldu neyi çaldı dersiniz o da kadınlığımı her şeyi aldı beni şey yapmış ııı kadıköy orospusu yapmış beni der.

bir anda lan ırzına mı geçti neden söylemedin ses çıkarmadın bağırmadın dersiniz. o da napiyim başıma sessizce gelip uyumadığını biliyorum dedi elinde de parlayan bıçak vardı ucu parlıyodu der. başınızdan aşağı kaynar sular dökülmüştür ama yapcak bişey yoktur hemen polisi ararsınız polis gelir babanız da gene her nasılsa gece vakti eve gelememiştir o hala metrobüste zincirlikuyu da aktarmayı bekliyordur. hemen ararsınız nerdesin gel dersiniz 20 dk ya kalmaz şak diye gelince şok olursunuz.

sonra işte anneniz babanıza ben sana erken gelğğğğğlll demedim mi diye ağlayarak bi anda pat diye kendini yere bırakır. lan a.ına koyiyim sabah iş var napıcam ya sabah oldu her neyse uyumadan gidiyim dersiniz hani o ara yol paranız da yoktur a.ına koyiyim ne yapıcam diye düşünürsünüz fakat bu olayın üstüne gidipte annenizden yol parası isteyemezsiniz.

kız kardeşiniz gülcan a da annemiz orospu oldu gülcan deyip sarılır, sabah her zaman gittiğiniz börekçiye gidip kürt böreği alıp, şekeri yanına ayrı külahla alıp eve gidersiniz. anneniz olayı hemen unutmuştur. nasıl bi küçük orospu annem var diyerek kahvaltınızı edip hemen o köpek soğuğunda yola çıkarsınız. börekleri de zaten bakkaldan abi idare et iki üç gün sonra vericem diye aldığınız 50 lira ile almışsınızdır. paranız var kafanız rahattır. polisler de zaten bi s.k çözememiş, alan memnun veren memnundur.

tek üzüldüğünüz nokta 1 gb ramli süper bilgisayarınzı da çalmışlardır. ona hala kan kusarsınız ya benim girdiğim sitelere bakar fotolarımı ifşa ederse diye endişe duyarak işbaşı yaparsınız. fakat geç gitmişsinizdir ve büyük olay olmuşçasına herkes nerdesin yaaaa bakışları atar sanki her şeyin başı sizmişsiniz gibi.

hay a.ına koyiyim s.kerim işi deyip çıkmak istersiniz ama artık o işler geçmiştir. it gibi çalışmaya devam eder, neyse akşam 8 olsa da gitsek diye hayal kurarken 2 saat mesai var kuşlar der amiriniz siz de işten atılmamak adına ses çıkaramaz akşam 11.20 gibi eve girip gene allah a falan söversiniz.

zaten ertesi gün de bilet çekilince bi bok çıkmaz. öyle devam yani.
(bkz: hayatın acımasız olması)