bugün

saatlerdir kafa beyin bırakmayan baba dır.balıkların çiftleşmesinden banane şimdi ?
genelde size sarar.
emeklidir, yazıktır. durumun daha da kötüye gitmemesi için kendisine derhal bir bilgisayar alınmalıdır.
(bkz: yaptım olacak)
uzak durulması gerekir çünkü en ufak birşeyde bile herkese bağırmaya başlar.
farmville oynamaya başlayıp sizden tahta, çivi vs. ister.
bir şeyleri tamire kalkışır. ama hep bir parça arttırır. *
sonra; tv izlemeye başlar, sıkılır, kalkar dolaşır, kanalı değiştirdiğinizde ise " ben izliyordum ya neden değiştirdin? " der. *
adamı manyak eder sağa sola bulaşır huzurunu bozar adamın.
yemek yapmaya kalkar.sıçar bırakır,yemek hazır değil mi daha hatun ? der.
emeklilik sonrası hayata alışmaya çalışan babadır.
evde tasarruf yapma yolları arar.işkence gibidir.
kendinizi sokaklara vurmanıza neden olan babadır.
bi süre sonra kendini iddaa kuponlarına, ingiltere ikinci ligine veren babadır.
evde oturmaktan deliren baba delirten babadır.
-geresiz şeyleri merak eden ve bol bol soru soran aile ferdidir.
-televizyona ve bilgisayara dönüşümlü olarak ve de sizin en çok ihtiyacınız olduğu anda el koyandır.
-sık sık karnı acıkan ve her seferinde farklı yemek bekleyendir.
-telefonun her çalışında kim o diyen ve de bilinmeyen her cağrıyı merak edip geri arayandır.
boşluktadır ve ne yapacağnı sapıtmıştır kısacası.
"köydeki arsaya ev yapacağım " diyen canı bu raddeye kadar sıkılabilen babadır. hem de yalnız başına...
(bkz: aaa anne bak seninkinden söz ediyorlar)
gidip gelip mutfağın düzenine yemeklere karışmaya başlayan balkon yıkamaktan oldukça haz alan babadır... günde ortalama 12 ila 15 saat uyur. sıcakkanlıdır
Genel müdüre postayı koyup evde oturan. Evde oturdukça size saran babadır. Genellikle tadilata ve ev dekorasyonuna eğilim gösterirler.
devamlı facebookta ve başka sitelerde okey oynar pcden kalkmaz.
Yazıktır, günahtır.

Anne arada komşuya gider ama baba kahveye gitmiyorsa zulümdur.
Belkide bir gencin eve kız atamamasının baş sorumlusudur.
Eğer sigara içiyorsa odadaki sis bulutunun yaratıcısıdır.
Annenizin surat asmasına neden olandır.
vs. vs.
babam rahatsızlığından dolayı işine ara vermek durumunda kaldı ve bugün evdeki ilk günüydü. Akşam eve annemle aynı anda geldik bizi kapıda umut dolu gözlerle karşıladı ve içeri geçtikten hemen sonra küçük bir çocuk gibi mızmızlanmaya başladı. Mızmızlanan bir baba diyeyim gerisini siz düşünün. Çok zor çooook.
evde durmama sebebimdir.
ilk günün sonlarından itibaren semptomlar görülmeye başlar. bir kaç gün sonrasında ise evet, delirmiştir.
intihar sebebidir.
kafayı öyle cozutur ki önüne gelene saldırır. sinirlenecek birşey kesinlikle bulur. hiç birşey bulamazsa bana çatar, çocuk gibi fırçayı basar, iyi bi kalaylar.
sonra ben kendime sorarım "amımakoyim, naptım ki lan ben şimdi" diye. içimdeki ses sessizliğini korumaktadır.