bugün

çoğu kadının yaptığıdır. bak hiç böyle düşünmemiştim! çalışan kadınlar da marksizmden girip, halk demokrasisinden çıkıyor zaten.

valla doğru tespit.
bankaya girip çalışan önemli bir kısım hatun kişinin nihai kariyer amacıdır. bankada çalışan bayanların tümü kesinlikle bu sınıfa dahil değildir. Ama hatrı sayılır sayıdaki hatunun, bankaya girdikten sonra çocuk doğurmaya kadar devam eden bir süreçte hızla koca adayı arama, evlenme, hamile kalma, tazminat ve alacaklarını toplu olarak alıp evine çekilme şeklinde devam eden bir sürecin parçası olmak için bir taraflarını yırttığını biliyorum.
(bkz: allah düşürmesin)
(bkz: gizli kaşar)
kendisine bakmaktan aciz, evi cekip ceviremeyecek, uzerine ustluk rizkini gereksiz yerlerde harcayan got kisilige yardimci olmak hasebi ile ev hanimi olmaktir.
kendi götünü kurtarmakla kalmayıp birçok işsiz erkeğin de götünü kurtaran en asil duyguların kadınıdır.
evde oturan kadınların iki dakika oturmadığını aslında kendi götlerinden çok çoluğunun çocuğunun götünü kurtardığını bilmeyen amanın düşüncesidir. bilakis çalışmak bir kaçış yoludur ki eve kocasıyla gelen bir kadın bir çok işi ortak yapma isteğini güçlendirir.
çalışan kadınların çektiği sıkıntıları ve maruz kaldıkları saygısızlıkları düşünecek olursak sadece g.. ü değil tüm bedeni kurtaran bir eylemdir. çoğu bunun farkında olmayıp ;"keşke bende çalışsaydım" diye hayıflansalar da ülkemizin şanslı kadınları arasında olduklarını er yada geç anlayacaklardır.
Not: kocası insan değil de hayvan sınıfından olan kadınlar bu tanımın dışında tutulmuştur.