bugün

Allahım Sana geliyorum .
derin yerlerden aldığım duyuma göre kupa evsahipliğini aldık arkadaşlar. hayırlı olsun.

yarın dolar 5.90.
rezerved
açıklanması şuradan canlı izlenebilen turnuva

valla hiç bize vermezler ama hani olucak gibi sanki öyle bir his.
umarim bize gelmez..
ulan sen daha 3 5 milyon turiste sahip çıkamiyorsun.

ki milyonlarca insan gelecek

mesala bir konya,erzurum,ankaranin kekolari nasil ağırlayacak onca turisti.

valla bütün dünyaya rezil oluruz,gelmemesi daha hayırlı ..

bizimkiler ancak gelen yabancı turist karilara taciz tecavüz eder.
başka da bir zike yaramayiz.

bu ülkenin aklı zikinden baska bir seye calisdikca bize bırakın avrupa şampiyonasi
gazoz kupası organizasyonu bile vermezler.
#EURO2024 tanıtım filminde Futbolumuzun en önemli figürü Nusret çok gerekliydi, akıl edenin Beynini s***yim !!
dünyaya rezil olmaktansa hiç vermesinler daha iyi. avrupa şampiyonası ayağına kalantor mütahit de zengin etmemiş oluruz..

Haydi almanya, sen kazanınca biz de kazanmış sayılacağız, yardır koçum..
Varoslugumuzu Nusret ile tanitim yaparak belli etmisiz ve kaybetmisiz....
Konyadaki ve Gaziantepteki taraftarların elleri siklerinde kala kaldı.

Ne güzel bir sürü karı gelecekti diyorlardı.
Sen tüm Avrupa ile kavga et, Noel Baba şişme bebeklerinin kafasını kes, Ayasofya önünde her cuma namaz kıl, alkol içenleri döv, Uber’i kurşunla, turistleri kazıkla, kafir bize düşman diye bağır çağır.. sonra ben sizi misafir ederim bana verin öyle mi.?! hadi canım..
Kıskanç Almanlar kazandı. 50-60 milyar dolarlık ek vergilerden mahrum kaldık.

Neyse Almanlar kazanınca bizi de kazanmış oluyoruz.

#EURO2024
iki ülkenin yayınladığı videoya bakın ve vizyon farkını görün.

Adamlar eğlenen, içen, gezen, mutlu insanları paylaştı.

Bizimkiler boğaz görüntüsü, goller, gol sevinçleri, statlar falan... Sen Türkiye olarak Gaziantep’te, Konya’da, Trabzon’da şişe şişe alkol tüketen, öpüşen, eğlenen Avrupalıların rahatsız edilmeyeceğinin garantisini verebiliyor musun? “Video’dan dolayı kaybetmedik”

Kaçırdığınız olay şu bu zamana kadar yaptığımız tüm çalışmaların ortaya çıkardığı özettir o görüntüler. Hep bunları anlattılar: Bizim ülkemizde de ünlü futbolcular var, futbolu çok seviyoruz, en büyük havalimanı bizde, statlar yeni, ulaşım iyi...Çok daha iyi şehirler, ortamlar varken tamamen kendi politikaları doğrultusunda şehirleri-statları seçtiler.

Sonuç hayırlı olsun. Hak ettik.
Türkiye de yapılsa türklerin az bir kısmı gidebilirdi maça. Biletler euro üzerinden satılacak. Ekonomik durum ortada...

Diğer skandalları düşününce olmaması daha iyi. Gasp edilen insanlar, tacize uğrayan kadınlar, kazıklanan ve darp edilen turistler. Bunlar hep yer alacak basında ve mevcut marka değeri daha aşağılara inecek.
Şampiyonlar Ligi finalini, UEFA kupası finalini Türkiye'ye verirken UEFA ırkçı değildi de şimdi mi oldu?
T: 24 takımın yer alacağı euro 2024 turnuvasında milli takımımız.

Eleme kısmında 10 adet 5'erli ve 6'şarlı grup yapmışlar. Her gruptan ilk 2 takım direkt almanya'daki turnuvaya katılacak. Etti 20. Artı almanyayla 21 takım.

Kalan 3 takım play offlardan belirlenecek ama burayı karman çorman yapmışlar şu uluskar ligi saçmalığı yüzünden.

Öncelikle play offlarımız 4'erli 3 grubun yarı final ve final oynaması üzerinden gerçekleşecek. Biliyorsunuz uluslar ligi a-b-c-d liglerine ve her lig de kendi içinde gruplara ayrılıyor.

1) a-b-c liglerinden gruplarını birinci bitiren takımlar.

2) örneğin a liginin grup birincilerinin hepsi elemelerde halihazırda turnuvaya katılmaya hak kazandıysa bunun yerine o ligden, turnuvaya katılamayan en iyi takım.

Biz c ligindeki Lüksemburg, Faroe adaları ve litvanyalı müthiş zor grubumuzu lider tamamladığımız için buraya kadar yeterli. Grupta başarısız olursak direkt c ligi play offundayız yani.

Özet olaraktan turnuvaya gitmemiz için 2 yol var:

Hırvatistan-galler-ermenistan-letonya'lı gruptan birinci veya ikinci çıkmak.

Play-offlarda gürcistan-yunanistan-kazakistanlı gruptan yarı final-final türünde birinci çıkmak. Bu üç takım ilk elemelerde turnuvaya katılırsa da olası rakiplerimiz sırasıyla lüksemburg, Azerbaycan veya kosova.

Kişisel fikrim: hırvatistan grup lideri. Galler ile bizim aramızda geçecek bir ikincilik mücadelesi izleriz. Maalesef milli takımın son hallerini göz önüne alarak hırvatistan&Galler ikilisinin çıkacağını düşünüyorum. Yunanların grubunda Fransa ve Hollanda olduğundan onları da c ligi play offa yazıyorum. Gürcistan veya kazakistan gelirse onları yarı finalde yenip finalde yunanlara elenerek yine turnuvaya gidemeyiz diyorum. (Dost acı söyler.)