bugün

Böyle ne bileyim her şeyden bihaber, cahil mutluluğu denen bir hayat içinde yaşaması, olan biten hiçbir şeyi takmaması ile insanın acaba tek manyak ben miyim düşüncesine iten insan topluluğu. Hayattaki en büyük zevkleri saçma sapan demet akalın ya da hande yener şarkılarını ezberlemek ileride kocişkosu ya da aşkişkosu olacaklara hediye alıp onlarla mesajlaşmak olan bir ton saçma tip ya da tipler. Her insan sever ama hayatı sadece bir kadın ya da erkek olanlardan bahsediyorum ben. Ha bu tiplerin genelde büyük çoğunluğu yaşını başını almış ya ileri yaştaki insanlar. Etrafımda kepler ney ya çek cumhuriyetinin forveti vardı o mu diyen, quenn ne kıyafet markası mı diye dolanan kızlar, erkekler.. Demek istediğim ülke koca bir titanik filmi gibi maaşlar erimiş, sağımız solumuz terör örgütü ya da hain dolu, en ufak hatamızda bizi ham yapmak için bekleyen dört bir yanı düşman dolu ülkemiz daha kötüsü yarınımızın ne olacağı belli olmayan bir ekonomimiz var. Tasarruf, eğitim, öğrenim kimsenin umrunda değil. Keman çalıyor gemi batarken insanlar ya da yangın çıkmış saç tarama derdinde.

Ben de si*lemeyeceğim onlar gibi olacağım yoksa yalnızlıktan öleceğim. Kafa açıyor bu tipler diyenlerin de şimdiden alnına koyayım. Çünkü kafa açıyor gibi görülüyorum etrafta.
Her daim kafamı kurcalamış, bundan sonra kurcalayacağına emin olduğum düşünce. Kimse bir şeylerin farkında değil. Ulan adamlara bilim konuşuyorsun umursamıyor, felsefe konuşuyorsun -afedersiniz- siklemiyor boş muhabbet gözüyle bakıyor. ama karı kız konuşunca gözler kocaman açılıyor. Çok saçma.

Herkes önüne konandan memnun, kimse tıkını çıkartmıyor. Hiçbir şeyi sorgulamıyor insanlar. Şimdi yazacaklarım çok yanlış yerlere çekilebilir ama yine de yazacağım. Yemen'de olaylar dönüyor. Zengin suudiler kendi ırklarına yardım etmezken biz elimizi uzatıyoruz. Ben kesinlikle yardım etmeyelim demiyorum ama önce onların yardım etmesi gerekmez mi diye de düşünmeden edemiyor insan.

Kısaca çok zor bu insanları anlamak. Allah affetsin, bazen etrafımdakiler çok aptal gözüküyorlar gözüme. Acaba diyorum, bu oyunun ana karakteri benim de onlar sadece yapay zeka mı. Her şey bir simülasyondan ibaret mi? Ama değil maalesef.

Ve biz gittikçe daha da manipülasyona uğruyoruz.