bugün

gerçek bir hayvansever değildir. hayvan sevgisini sadece kedi köpek sevgisiyle sınırlamış kişidir. mezbahanelerde, süt ve yumurta üretilen kurumlarda hayvanlara doğalarına aykırı bir biçimde nasıl davranıldığını ve nasıl işkence edildiğini göz ardı eden kişidir. tavuklara daha çok yumurtlasın veya eti daha güzel olsun diye verilen ilaçlardan hayvancağız yürüyemeyecek duruma gelirken, civcivler doğdukları anda annelerinden koparılırken, hayvanlar bütün hayatlarını hareket bile edemeyecekleri ortamlarda geçirip sonra da çok vahşi yöntemlerle öldürülürken bu kişiler hayvanseverliği kedi beslemek zannederler. bir de et yemek doğamız diye savunma yaparlar, doğamızda otçul olduğumuza dair bir kaç söylem duymuştum lakin emin olamadığımdan bu konuyu çok deşmiyorum, ve eğer doğamızda da hem etçil hem otçul isek bile hayvanları doğalarına ve bizim doğamıza uygun bir şekilde yemediğimiz bir gerçek. doğada bir anda öldürürsün ve biter, bizim yaptığımızsa bir ömür boyu işkence ettikten sonra öldürmek.
gerçek bir hayvansever vegandır.
zeka konusunda ayrı bir evrim geçirmiş kişidir, çoğunluğu kadındır.
Dinim Islam oldugu icin beni de tanimlayan baslik. Lakin bu demek degil ki gunumuz endustri devrinde hayvanlara karsi yapilan eziyete goz yumuyorum. Hatta Vegan olmayi bile dusunuyorum, ama asla Allah'tan daha merhametliymisim gibi bir yanilgiya girerek degil, yalnizca o eziyetlere ortak olmamak icin, ki musluman olarak sanirim hepimizin uzerine dusen bir vazifedir bu, cunki islam hic bir hayvana eziyeti kabul etmez, baskalari ne iddia ederlerse etsinler kabul etmez. Hayvanat bahcelerini son bir kac yildir boykot ediyorum. deri ve yün urunleri satin alacagim zaman ilgili firmanin hayvan haklarina riayet edip etmedigini arastirmadan asla adim atmiyorum.

Ve evet, sonuna kadar hayvanseverim. Kediyi, kopegi, inegi, sinegi, fareyi, kuşu, timsahi, kopek baligini ... hepsini seviyorum.
O kadar çok seviyorum ki yiyorum.