bugün

sözlükte seviye düşüklüğüne mühim örnektir. kendince espri yapan veya ironi yapan, ama bunu beceremediği için eksi yağmuru veya ayar yiyen, ondan sonra da "ben espri yapmıştım" , "ben işbu entrymde ironi yaptım, hebele hübele" diye açıklama getirmeye çalışan kifayetsiz yazarlardır. böylece hem diğer yazarların, hem de farketmeden kendilerinin zekalarına hakaret ederler.
ne yapsın açıklamayıp. bunu yazmak yazarların zekasıyla dalga geçmek evet.

çünkü burda son yıllarda eğlenmenize, ironi yapmanıza izin vermiyorlar. ya anlamıyorlar yazdığınız şeyi, ya yanlış anlıyorlar. size de ironi ironi deyip dalga geçmekten başka çare kalmıyor.
Bazı yazarlara bilal'e anlatır gibi anlatmak zorunda kaldığımız için ara ara yapılmak zorunda kalınan hede.
entersizklavye denen izmir'e dağdan inmiş şahıs buna en güzel örnektir...
Espri yapıp mevzuyu açıklamak kadar kötü bir şey var mıdır acaba? Espri yaptım ben hani şeyde de derler ya ondan dedim bilmiyor musun onu? Tamam neyse.
yapılmaması gerekeni yapmıştır. senin espri veya ironi anlamıyorsa ya sende ya onda sorun vardır. kendini gözden geçir sorun yoksa yorma kendini herkesin algısı aynı çalışacak diye bir kaide yok.
ironiyi anlamayanlara açıklama yapmak zorunda kalmış yazardır.
eziktir. esprisini açıklarken batıran insandan farkı yoktur. ironi yapan kişiyle değil artık karşıdakiyle alakalıdır. yani buraya 50 satır ironi yaptım, esprikti şakacıktan dedim yazsan da onu birisi gelir götünden anlar. o yüzden açıklayıp yazmak yerine yazmamak gerekir.
Aciklanan seyden ironi espiri yaptimdan espiri olmayacagindan mutevellit demekku bunlari yapamamissin denilesi yazardir. Ha burada cok kalin kafali var mi var?!
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar