bugün

doğal süreçtir.

bu ülkede gizli işsizliğin ve vergi kaçırılmasının önüne geçilmek isteniyorsa esnaf odalarının tamamı kapatılmalı, esnafların hepsine limited şirket kurma zorunluluğu getirilmelidir. esnaflar tıpkı süpermarketler, avm'lerdeki dükkanlar gibi her ürün/hizmet için fatura kesmeli ve vergi vermelidir.

esnafa düşük faizli/faizsiz kredi, hibe ve teşvik verilmemelidir. verilmesi var olan sorunun uzamasından başka bir şey getirmez.
son zamanlarda hep bu tarz sıkıntılar yaşıyorum ya ben de bi sıkıntı ya da piyasa cidden bozulmuş.
salı günü bi arkadaşla eşine aynı gün doğdukları için onların fotosunu içeren doğum günü pastası yaptırmak istedik. fotoğrafı yolladım watsaptan mahallemizdeki meşhur pastaneye gidip. bu arada bursada bir börekçi burası ama son yıllarda inanılmaz büyüdü. ismi börekçi sezgin usta diye geçiyor. yeri yunuselide kadın tamam aldım resmi dedi. ama kadın inanılmaz suratsız, mendebur bi kadındı o gün sinir oldum hatta kendi kendime. neyse perşembe günü pastayı almaya gittik pastayı yapmamışlar. aradılar taradılar pasta yok. ve ne bir özür ne başka bir şey. adam sadece pasta yok maalesef dedi. siparişi alan kadın zaten çok ilgisizdi çalışan mı dedim hayır patron dedi kasadaki adam. kasadaki adam da siparişi alan kadının eşiymiş meğer. eşim demiyor da hayır patrondu diyor. telefonla aradı kadın hayır öyle bi sipariş almadım dedi watsaptan gönderdiğimi gösterdim. kabul ettiler. en çok canımı sıkan da insan bi der ki çok üzgünüm bi yanlışlık oldu sanırım buyurun telafi edelim vs. yok arkadaş hiçbir şey yok.
güzel bir jest olacaktı ama canımız sıkıldı akşam akşam. iş ahlakı sıfır bıktım artık böyle durumları yaşamaktan.