bugün

halley.
bi yüz bin liralık olanı vardı.
bide yüz elli bin liralık olanı.
Toybox içinden sakız ve küçük oyuncaklar çıkardı. Bunu bakkaldan aldığımda çok mutlu olurdum.en büyük zevkimiz buydu.
sporcu kartları.
içinden çıkan futbolcu fotoğraflarını kupona yapıştırırdık bisiklet alacağız umuduyla.
her yıl yazları biriktirirdim ama hiç tamamlayamazdım nedense.

görsel

bilyeler vardı bi de kulluk açılarak oynardık.

görsel
cici marka doremi çikolatanın tadı hala damağımda. resmi yok ama biri çizim yapmış sağolsun:
görsel
cino hala var, inanılmaz ama tadı hala aynı:
görsel
içinden efsane araba resimleri çıkan turbo:
görsel

folyosunu düzleştirip defter arasında saklardık. bir yerlerde saklı hala ama kim bilir nerede:
görsel
mavi ve kırmızı renkte olmak üzere iki çeşidi olan close up diş macunu*:
görsel

diğerleri:
görsel
görsel *
görsel
futbolcu kartlarıdır.
sizin bakkalları bilmiyorum ama bizim mahalledeki bakkalda cino, patlayan şeker, leblebi tozu ve sulu göz hala var. her gün 5 çubuk leblebi tozu almadan geçmem eve. bu arada dip not; bizim bakkal orkidi gazete kağıdına sarıyor amk. orkid alan kız 10 kilo utandıysa ben 100 kilo utandım mınskim. bu arada orkidi gazete kağıdına sarmasıyla leblebi tozu arasında bir bağ bulunup bulunmadığını bilmiyorum.
çatapat(taşlara sürünce patlayan obje)
leblebi tozu
Kızkaçıran, torpil, ses bombası.

Bakkal bakkal değil, savaş cephanesi amk*.
Leblebi tozu. Yerken her seferinde yaşamla ölümün o ince çizgi de yürürdüm.
birinin bakkalda diğerinin ise alış verişi yapan müşteride bulunduğu veresiye defterleri vardı.
Leblebi tozun.
tam bir nostalji yaşamak isteyenler için bozcaada müzesi* bulunmaz bir nimettir. buranın alt katındaki bakkal bölümünü gördüğümde ağzımın açık kaldığını, salyalarımın akmaya başladığını hatırlıyorum. tam karşınızdalardır, inanılmaz bir şeydir:

görsel
görsel
Futbolcu kartları hala bakkallarda satıldığından bu kategoriye girmemektedir.
tabi ki tubo sakız.

bunu çiynerken müthiş depara kalkardık.

görsel
Yumiyum ve cino vardi. En cok onlari özledim.
leblebi tozu ve külahta marşmelov.
leblebi tozu ve külahta marşmelov düşündümde uzun zamandır bakkala gitmiyorum.
bizim bakkal leblebi tozu satardı. geberirdik onu yerken nefesimize kaçardı. ama vazgeçemezdik hiç, şimdi göremiyorum herhangi bir bakkalda.
bir de patlayan şeker vardı dilimiz deliniyor sanardık ama yemesi çok eğlenceydi be!
Cindyli çikolatalar. Bütün kartları toplayınca gelin ve damat oyuncağı veriyorlardı.
a4 kağıdı. almıştım bir kere.
cino, leblebi tozu.
capri sun meyve suları, ananas resmi ilk o paketlerin üstünde görülmüştür.
uzun, düdüklü lolipop.
cino.
(bkz: wall) marka sakızlar. Geyikli bir sloganı da vardı. "Matematik yeni bir deterjan mı?"
ağızda patlayan şeker, sulu göz sakız ve ince uzun pakette satılan renkli toz şekerler