bugün

epey eziyetli ancak bir o kadar da heyecan verici bir koleksiyondur..

çünkü aramış ve sağdan soldan istemiş olduğunuz şey eski ya da yabancı da olsa bir paradır.. zorluklarını yaşayan, yapan bilir.

alınan heyecan ve zevk de yine aynı şekildedir, eski ya da yabancı bir para gördüğünde içi kıpır kıpır olur bu koleksiyoncuların..

kendim için söylemek gerekirse elimde forint, ruble, qepik, manat, dirhem gibi az sayıda yabancı paraların bulunması ve git gide artacağını da bilmek heves vericidir.

ve tabiki bir o kadar da osmanlı ve türk paraları..

ilgililerine harika bir web sitesi öneriyorum, kendimi de satın almamak için zor tutuyorum..

deli derler lan adama !

http://www.koleksiyon.org/?cmd=satis&tip=101
Cüzdanımda Yeni Türk Lirasından daha çok eski ve yabancı paraların bulunması biraz delilik doğrusu. Ayrıca sermaye piyasası dersinde paraları cüzdanımdan çıkartıp herkese hava atmak zorunda kaldım.
sahip olduğum koleksiyondur. uzun bir zamandır tesadüfen bulmadıkça koleksiyonuma ekleme yapmayı bıraktım.
benim de sahip olduğum ve eski bir ıslak mendil kutusunda sakladığım koleksiyondur. elimdeki paraların çoğunluğunu babam vermişti, çok küçük bir kısmını da ben döviz bürolarından satın almıştım. kâğıt paralarım arasında en fazla gnf var, çünkü babam gine'ye gitmişti. en son eklediğim para ise 10 gbp banknot. gbp bile eklediğime göre usd ve eur de eklemeyi planlıyorum. ve paralarımın hiçbirini hiçbir şekilde try olarak bozdurmayacağım. sek, dkk ve nok gibi iskandinav paralarına da ilgim yok değil, hatta bende 20 sek var.