bugün

eski sevgilileri unutmak amacıyla yapılan eylemler.

Unutmak için bulmak gerekir.
yenisi bulunur. zor iş değil.
yenisini bulurum. (nokta).
bir şey yapmaya gerek yok. zamanla unutuluyor. bir laf klişe haline geldiyse demekki bir şey vardır. az dinleyin. çabalayarak unutulmaz. kabullenerek zaman ile unutulur.
Kimse ve hiçbir şey unutulmaz, sadece umurdışı olabilir. O yüzden unutmaya çalışmaya değil de umursamamaya odaklanmalı.
klasik ama açık net: zaman.

unutamazsın. yıllar sonra bile parfümünü sıkan bir kadın yanından geçince titrersin, gözlerin dolar. ama en azından ellerini başka birinin tutmasına katlanabilecek düzeye gelebilirsin. unutamazsın ama umursamamayı öğrenebilirsin.
genelde erkeklerin yaptığı eylemdir, kadın nasıl yapıyorsa unutuyor.
acı çekiyorsan acıyla,
pişmansan pişmanlıkla,
özlem duyuyorsan özleminle yaşamaya alışmak.
ondan kalanlarla, bıraktığı izlerle yaşamaya alışmak.
alışınca zarar da vermiyor, bir süre sonra fark etmez oluyorsun.

eşyalarını, kıyafetlerini kanıksaman gibi.
Öncelikle: "Bi bitmediniz amk!"

Eski sevgiliyi unutmak için bir şeyler yapmak onu daha çok hatırlatır size. Bırakın bir şey yapmayın. Kaldığınız yerden devam edin. Bir kere geliniyor şu dünyaya. Bir kız uğruna ziyan etmeyin hayatınızı. Yazık canlarım gerçekten yazık.

Haa yok benim bir şey yapmam lazım başka türlü olmaz diyorsanız tek diyeceğim şey: "siktir edin!".
(bkz: zaman sadece birazcık zaman)
gerçekten sevdiysen, unutamazsın. böyle yaşamaya alışmak zorunda olduğunu bilmek ve kabullenmek en güzelidir.
unutmak için özel çabaya gerek yok. unutulmaması geren bir insan olsaydı başına eski sıfatı gelmezdi. net.
"zaten sevmiyordum onu" lafini kafana yerlestirmek.
(bkz: beyaz show da bitti)
bende 30 40 resmi vardı ben onların üstüne sıçıp atmıştım tuvalete.
Yenisi bulunmaz. Unutmayın siz de! Bir şeyler yapın.
hayatıma kaldığım yerden devam ederim.
(bkz: eski köye yeni adet getirmek)
Tavsiyelere uymayin zamana birakin. buyuyunce gecer.
(bkz: Uyurum)
kendisini sıçarken düşünürüm. hemde patır patır.
hala unutamadiysaniz, kasmayin. eskimemistir. gidin simsiki sarilin.
unutmak için içmek değil içmemek lazım içince depreşiyor.
insan unutmak için sevmez ki unutmamak için sever. her zaman kalbinin bi köşesinde kalsın diye sever.
hiç yapılmaması gerekenlerdir. Zaman kendi içinde evrildikçe olması gereken olur zaten.