bugün

zamanında eski sevgilisini yeterince öpememiş ve artık onu öpemeyeceği için sadece resmini öpmekle kendini avutan insandır.
öpmekle kalması gereken insandır.
eski sevgilisini saplantı haline getirmiş insandır. böyle davranmaya devam ederse tek zararı kendisine olur, uzaklara gitmiş bir yabancının arkasından ağlamak hiçbir fayda sağlamaz. zor da olsa, unutmak için çaba göstermesi gerekendir.
eski sevgilisinde bulduklarını yeni sevgilisinde bulamayan insandır.
(bkz: eski sevgilinin resmini rulo yapmak)
eski sevgilisinin resmiyle aşk yaşadığını zanneden platonik aşıktır.

edit: öpmek içinde kalmıştır; son kez de öpememiştir eski sevgilisini. çareyi resmini öpmekte bulmaktadır. hatta eski sevgilisini aynı resimdeki haliyle rüyalarında da öpmeye devam ediyordur. bu durum düzelmez; bırakın öpsün. belki birgün sıkılır; vazgeçer.
(bkz: allah resimsiz bırakmasın)
reha muhtar'a havale edilecek insandır. adam anca öyle yolunu buluyor.
(bkz: yazık garibim)
(bkz: lost case)
bir daha sevgilisi olmaması gereken insan.
öptükten sonra artık temelli bi köşeye kaldırılması gerekir,bunu yapmayanlar da vardır hani.

(bkz: sevgilinin resmine boşalmak)
cengiz kurtoğludur...

dün gece resmini öptüm de yattım
aklına estikçe eski sevgilisinin resmini öpen insandır. canı sıkılır, bir eski sevgilimin resmini öpeyim şeklindeki içsel sesine kulak verir. can sıkıntısı geçmek ne mümkün, tam tersine sıkıntı kat kat büyür. birkaç gözyaşı süzülür gözünden, sonra üstüne de gülümser bir de. o kadar dengesiz duygular içindedir ki; ona çok değer veren bir başkasına da değer veriyormuş gibi yapar. halbu ki bu insan sadece eski sevgilisini düşünmektedir; eski sevgilisinin klon cinsinden kendine kopyalayabilmek tek amacı olacaktır gelecekteki planları içinde; çünkü eski sevgilisinin resmi sadece bir görüntü yansıması olup; gerçeğe ışık tutan bir penceredir uzakları buğulu buğulu gösteren.
eğer çerçeveliyse, tozunu alması gereken insandır.
sevgilisinin başka birini gerçekten öptüğünü öğrenince, bu eylemden vazgeçecek kişdir.
özlemiş insandır.
eski sevgilisinin de asla kimseyi öpmediğini bildiği sürece her daim eski sevgilisinin resmini öpecek, sonsuz sevgi dolu insandır.

edit: iyi ki de eski sevgilisi kendisine yeni bir sevgili bulamamaktadır; hala arayışlar içinde otçul ve bitkisel hayatına devam etmektedir. aradığını bulamayacaktır; çünkü kendisi aşkı arayan değil sevgiyi arayan insandır.
severek ayrılmış insandır. artık hayatında olmayacak bir kişinin resmini öperek avunan kişidir.
askerde yapılabilmesi muhtemel eylemdir. zira duygu patlaması yaşandığı için resim ile birlikte 5 dk. tuvalete bile gidilir.
sevgilisi tarafından terkedilmiş insandır. zira resmini öpecek,o derece özleyecek birisinin terketmesi sözkonusu olmaz sanırım.
(bkz: i want to kiss you forever)
çoğu kişinin anlayamayacağı derinlikte sevgiye sahip olan insandır.
yüreğinde hala "eski" sıfatını kabullenmemiş olan insandır.
+ sen ne yapıyorsun?
- eski sevgilimin resmini öpüyorum.
+ artık bırak bence, boşver.
- yok olmaz, ben öpmeye devam edeceğim.
+ nereye kadar?
- sonuna kadar.
+ resim öpmekten eskir.
- fotokopisini çektiririm, onu eskitirim artık.
+ senle uğraşamam, ne halin varsa gör. yeter artık!!!