bugün

götlüktür.
akıl karıştırabilecek bir hadisedir.
gecti istemem gelmeni
yokluğunda buldum seni
birak vehmimde gölgeni
gelme artik neye yarar..

dizelerini hatırlatan durumdur.
vakti zamanında yapılmış olan işçiliğin meyvesidir, kaçınılmaz sondur.
bir zamanlar aşık olduysanız sizi terkeden de oysa geriye dönüşünün çektiğiniz acılara bedel olup olmadığını düşünmenizin yeteceği dönüştür.
tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır, kesinlikle kabul edilmemeli, ne hali varsa görsün denilebilmelidir.
"sussam suç;
söylesem günah;
kalsam ayıp.

gitme demiştim ya
unut onu şimdi.
ellerimi unutmuşsun nasıl olsa:
saçlarının örgüsünden anlıyorum bunu."

tanım: sağlam durulmaz ise, hayatı alt üst edecek durumdur.
biraz durup tekrar gideceği garantidir. buna dönüş denmemelidir belki bir mola veya sığınma talebi ama bir süreliğine.
yok yahu terkeden donmez bence . valla donse sevinirim ama ne yazıkki donmeyecek . donse ne yaparım valla mutluluktan altıma ederim herhalde dualarım kabul oldu derim . bir yemek ısmarlarım:)pamuklara sarmalar sararım. annesini babasını hic dert etmem. uzulmem bir de inancımı pekistirirse bir daha boyle bir yanlıs yapmayacagını da anlarsam valla kadının erkegi kacırdıgı olmaz olmaz ama babasından anasından kacırırım * yasadıgım donemdeki uzuntuleri bana katmıs olduklarını anlatırım onu da konustururum . sonra mutlu mesut yasamak icin devam ederim. bir karanfil sarkısını soyleriz . ama hepsi bos sabah sacmalıgı diyelim hayalden ote degil. daha guzel hayaller kurmak lazım beklemek de ayrı bir sacmalık buarada. sonuc ortada gitti giden nazo gelin giden gelmez. bekleme yapmayalım.
gururun ağır basıp reddedilmesi gereken hadise.
her sevgili bir gün geri dönecektir.
dönen şeylerden hoşlananlar için güzel olabilecek durumdur.
(bkz: bumerang)
aşkımm suyumu içtiler posamda sana kaldı demektir. kapıyı kapatıp içeri girin oda geldiği yere geri gitsindir.
geri dönecek kadar sevginizden uzaksa sizin için anlamsız olacak hadise.
ne dönen, ne de dönülen aynı insandır.
aşk aynı aşk olsada, insanlar aşkları kadar uzun yaşamazlar.
biz, sandığımız kadar düne ait değiliz;
tıpkı sandığımız kadar geleceğe ait olmadığımız gibi.
"amk orospusu" diye ilk karşılama cümlesi kurulabilir. kaşardır, nefret edilmesi gerekir, yüzsüzdür.
yaklaşık 6 yıl önce yaşanmıştır..

şu an evli olduğum, ve benim için çok sayıda fedakarlık yapmış insanla yeni flört dönemindeydik.
eski yaralarım tamamen kapanmasa da, artık diğer insanlarda eski sevgilimi aramıyordum. her şey yolunda giderken geçmişten gelen bir telefon, bir zamanlar onun için canımı bile düşünmeden feda edeceğim insanın numarası telefonumdan beni arıyordu.
kalbim o kadar hızlı atmaya başlamıştı ki, heyecandan telefonun tuşuna bile basamıyordum..*
en sonunda ben açmayınca telefonu kapattı doğal olarak. kendimi toparladıktan sonra bi cesaret "hayırdır beni aramışsın" gibisinden bir konuşma yapmak için kendimi hazırladım.
ama ne mümkün, sesini duyar duymaz "naber" gibi mal bir kelimeyle başlayıp, hiç bir şey olmamışcasına peşi gelen konuşmalarla devam ettik. öyle özlemişim ki, özlemden o an hiç bir şey hiç kimse umurumda değil..
ta ki, şimdi ki eşim, o zaman ki sevgilimin, kabul edildiği yurt dışı yüksek lisans programından benden uzak kalmamak adına vazgeçip iptal ettiğini öğrendiğim ana kadar.
işte o an kafama dank etti bizim ex sevgilimle neden ayrıldığımız..
idealleri vardı, hayalleri.. ve beni buna bir şekilde engel olarak görüp "arkamda böyle bir sorumlulukla hayallerimi gerçekleştiremem" bahanesiyle bitmişti ilişkimiz.. hala ona karşı içimde ne var bilmiyorum, çözemiyorum ama yapmam gerekeni yapıp ex sevgilime artık görüşemeyeceğimizi, benim hayatımda biri olduğunu ve maceraları için beni arkasında bırakıp giden birisi için onu asla terk etmeyeceğimi söyledim..
bunu yaparken acı çekmedim mi? çektim elbet fakat büyük bir yanlıştan döndüm.. ne demişler bilirsiniz "eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı"
her şeye rağmen, konunun özetini verebilecek yegane şarkıdır kendisi.. http://www.youtube.com/watch?v=W5qTALiBouQ
gözünüzde henüz " tam bir şerefsiz" imajı kazanmadan bir önceki dönüşüdür. hatadır. *
eğer güzel giden ilişkinizi, saçma sapan bir sebep yüzünden bitirdiyseniz, belki bir şans daha verilmesinde fayda vardır.
er kişisini sakın aldatmamalıdır. gelince yeni bir siktir olup gitme süreci başlayacaktır. yine laf sokmalar facebook profilinde acıklı şiirler falan paylaşmalar. hiç girmeyin beyler bu muhabbete bence. adam olun efendi olun.
içini bir miktar kıpırdatsa da(e yaşanmışlık var bir sürü)asla eskisi gibi hissedemeyeceğin durum.
sizin için hayırlı bir yolun başlangıcıdır. eski sevgili olgusu onun dönmesiyle inanışa dönüşür. bu düşünülen şeyin evrelerinin başlangıcıdır. iyiydi be olgusu onun dönüşüyle iyi benim biricik iyi sevgilim inanışına dönüşür. ama her inanış gerçek olacak diye bir kaide yok. gerçek size yüzünü göstermeye ilerleyen zamanlarda başlar. aslında safi bir mantıkla yaklaşınca eski sevgili çok boktan bir konsepttir ve içi boş bir olgudur. "şimdi" de sıkılan hastalıklı beynin mutlu olduğu eski zamanlara kaçmasıdır. eee beyin şimdiden sıkıldığı mutlu olmak için gittiği yeri çalı çırpıdan, yabani otlardan temizler. hep iyi anılar kalır akılda. saçlarını kulağının arkasına iterken gülümsermiş hep, ağlarken mercan mercan dökülürmüş sanki gözyaşları da ben unutmuşum gibi. sanki cennette yaşanmışcasına bu aşk; insan bunu saplantı haline getirir. beyin bir yerden sonra işin bokunu çıkarır ve sadece kötü anıları silmekle kalmaz eski sevgilinin kötü huylarını da silmeye başlar. kendince kusursuz insan oluşturur. insan ara sıra duruma uyanır gibi olur ama yine de iyiydi be abi çamuruna saplanır. beyin morfini verir de verir.

sonra bir gün sesi soluğu çıkmaya başlar. "seni rüyamda gördüm iyisin değil mi?", "ne yapıyorsun? seni merak ediyorum" ve tarrağı tutma seansı için gong çalar. bir bakmışsın tekrar sevgilisiniz. yine her yer cennet yine öyle bir hale gelir ki bünye, serotonin zehirlenmesine varır işin ucu.

geldik sonun başlangıcına.

konuşurken öyle bir şey söyler, inanamazsınız. sizin kendi yarattığınız eski sevgili siluetine hiç uymayan bir şey. bir şey yapar bir yumruk iner mideye. ve ve ve arkası gelir. o an anlarsın ki senin eski sevgili diye saplantı yaptığın şey aslında senin hayalindeki kız ama sadece adı ve yüzü onun. ve acı son. orospu çocuğu beyin sanki kendi yapmamış gibi bütün olanı biteni; şu sinyali gönderir kalbe.

"senin sevdiğin insan bu değil"

sen de uyanırsın uzun zamandır yattığın uykudan. kendine bir söversin. sinirli, hayali çökmüş bir insan olarak kalkarsın uykundan ama gerçeğe uyanmışsındır.
pişmanlıktır, aradığını bulamamaktır, tükürdüğünü yalamaktır.
bir şey değiştirmez. çünkü artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. döndüğü yerde bulacağı şey parçalanmış bir kalp, kalbin etrafını tebeşirle çizen bir polis, etrafta toplanan meraklı kalabalık ve faili meçhul terkedişleri duyuran acar bir muhabir olacaktır...
yatakta eski günleri yad edersiniz. gelene git denmez. gidecekse de boş gönderilmez.