bugün

senelik izin münasebetiyle evde miskin miskin otururken kapı çaldı, kapıcıdır, lazım değil deyip kalkmadım. normalde ihsan abi kapıyı bir defa çalar, açmazsak zorlamaz.

neyse bu sefer ikinci ve hatta üçüncü kez çaldı, hay sikeyim dedim kalktım yürüdüm...

kapıyı açtım, üzerimde aklet, altımda turuncu pazar malı adidos şortum vardı, yeni almıştım, fiyıl fiyıl yanıyordu meret.

gözlüklerim gözümde olmadığından pek dikkat edemedim, böyle uzun siyah saçları iluminatici gibi bir gözünü de kapatmış, beyaz, üst iki düğmesi açık, boynunda fularıyla hoş bir gömlek ve altında tayt... şaka lan şaka kumaş siyah bir pantul ve ayaklarında da mokasen siyah bir ayakkabı...

göz göze geldik.

anketçi kılığına girmiş eski sevgili: efendim belediyenin yapmış olduğu bu araştırma anketine katkı sağlamak ister misiniz ?
skydancer: ayaküstü mü, kapıda mı yapılacak bu anket, uzun değil mi, o ne öyle tuğla gibi!
akges: sakıncası yoksa girebilirim.
s: geç tabi canım.

geçtik oturduk, ankete başladı, daha başında afalladı, dikkat etmemiş olacak ki, ismimi sorduğunda aldığı cevap kendisini bir sarstı böyle, afalladı, yüzüme bakamadı, etrafa bakındı, mutlu aile tabloları...

sonra kalktı ayağa, affedersiniz dedi, anlamadım... kapıya yöneldi.

ayakkabılarını giydi, ayakkabılarını giyerken eğilince çatalı gözüktü, çıtçıtlı badi giymeyen, eşine ender rastlanan bir anketçiydi.

sonra usulca çıktı, kapıyı tam kapatmadı, aralık bıraktı, artık kimin eski sevgilisiyse !
anketci olan taraf utanir heralde. karsi taraf basarili vs ise ha.
dusunsene siparis geliyo pizza goturuyon. icerden bi kiz bagirarak geliyo kapiya. askim kolalari koy pizzaci cocuk geldi.
kapi aciliyo.
eski kiz arkadasin.
iceri bakiyosun bir erkek .
kiz bakiyo sana sen donmusun.
kiz bozukluklari veriyo.
uzerinede bozukluklardan bahais veriyo. kapatiyor kapiyi.

su bahsis verme kismi cok agir oldu.
hayat ya belki yasanmistir boyle hikayeler.
Başıma gelmiştir. Geçen yazdı hatun beni görünce yüzüme bakmadan bir anketimiz vardı diye inleyen nağmelere başlamıştı ki kafayı kaldırınca " Oha taşındınız mı ? " sorusunu ve arkasından senin açacagını bilsem bu kapıyı açmazdım diyişini duymak zorunda kalmama rağmen : Hava çok sıcak soğuk su içer misin ? ' e cevap olarak. " AAAAOOOYOYyyyyyy kuuaaaayyyyaaaammmaaam " cevabı almıştım. Mutfakta suyu doldururken canım içeri geçsene klima çalışıyor azcık dinlen serinle dedim ( maksat elektrik yakıyor su değil orossspuuu hamam gibi oldu içerisi diyememektir yanlış düşünmeyin sonra düşünün ama. ) ve dürrüğünü indirdiğim direk girdi içeri. Noldu kapıyı çalmazdım falanlar...
açacağın başlığı sikeyim !

"eski sevgilin" ne lan yavşak, "anketçi" ne lan dürrük !

başlığı düzeltin litven değerli modereyşıncı abiler...
Güzel bi bahane olabilir bu.
içeri davet etmek için büyük fırsat.