bugün

süleyman demirel, tansu çiller, mesut yılmaz, mehmet ağar ve semra özal gibi eski merkez sağ önde gelenlerinin hangi partiye oy attığı sorunsalıdır. zira dyp-anap çizgisinin birleştiği demokrat parti artık nerdeyse hiç varlık gösteremiyor. bilhassa büyükşehirlerde.

tahminlerime göre:

süleyman demirel: ankarada oturan demirel melih gökçek'i sevmemesi nedeniyle oyunu mansur yavaş'a atacaktır.

mesut yılmaz: istanbulda ikamet eden mesut yılmaz ya dp'ye verir yada akp karşısında merkez sağında oylarını almaya talip olan mustafa sarıgül'e. ama akp'ye atmaz gibime geliyor.

tansu çiller: istanbulda ikamet eden çiller oyunu ya dp'ye verecek ya da hiç vermeyecektir. benim öngörüm bu. akp'yi karşısına almak pek istemediğini hepimiz biliyoruz.

semra özal: bir dönem papatyalarıyla nam salmış ve türk kadınını güçlendirme derneği adı altında daha çok liberal ve modernist kadınları biraraya getirmiş semra özal her nekadar merkez sağ çizgisinde olsa da demokrat ve laik çizgidedir. istanbulda ikamet eden semra özal'ın bu nedenle oyunu değişimci ve merkez sağa da açık olan mustafa sarıgül'e vereceğini düşünüyorum.

mehmet ağar: dp'nin ağır toplarından olan mehmet ağar oyunu kaybedeceğini bile bile ya dp'ye verecek ya da bir dönem yakın arkadaşlarının da içinde bulunduğu ülkücü harekete yani mhp'ye. akp'ye vermesine pek ihtimal vermiyorum.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar