bugün

Merhaba dostlar, merhaba felaket arkadaşlarım. Bu gün fark ettim artık yaşlandığımı. Hani öyle çocukların abi yerine amca demesinden değil, koşamamaktan ne bileyim denize dalamamaktan veya sevişirken nefessiz kalmaktan filan hiç değil.
Eskiden kırklı ellili yaşlar bana çok ama çok yaşlı kelli felli amca ve teyzeler olarak gelirdi fakat bu gün fark ettim ki artık bana genç geliyorlar hatta 30 yaş altı çocuk olarak görünüyormuş bana. Bu gün fark ettim.
Bi an icin korktum gerçi hala korkuyorum. Hazır hissetmiyorum kendimi hiç...
Yıllar çok ama çok hızlı geçmiş ve bende o hızlı geçen yılları çok acımasız kullanmışım.

Şu an bunları yazma niyetim belki biri okurda samanyolundaki kalp gözü isimli dizi kuşağı gibi ibret alır. Ne bileyim uzak durur bazı şeylerden.

Ben eroin ve kokain bağımlısıydım. Tabi asıl bağımlılığım eroin. Kokain onun mezesi. Defalarca tedavi gördüm defalarca geri başladım. Özel kliniklerde, istanbul balıklı rum hastenesinde filan yattım. Cip taktırdım. Şimdi uzun zamandır temizim.
Hayatımın 12-13 yılı hep uyuşturucu ile geçti ki hayatımın gerçekten en güzel günleriydi. Eroin benim için su gibi yaşamsal bir ihtiyaçtı. Günlük aktivitelerimi yerine getirmem için bir yakıt. Öyle ki sevgilimle sevişebilmemi bile o zamanlar ona borçluydum. Çünkü eroin olmazsa ben bildiğin zombi gibi bir yaratık oluyordum. Açlık seks sususuzluk hiç biri eroin kadar kıymetli değildi benim gözümde.

2 universiteyi yarıda bıraktım. 11 yıllık bir ilişkimi eroin hayatımdayken bir sonuca varamayacağını düşündüğüm için sonlandırdım. Hayallerimi, sevdiklerimi hep feda ettim eroin uğruna. Şu an hiç ama hiç sevmediğim bir devlet kurumunda memurum oysaki bu hem benim kişiliğime hem de gençken kurduğum hayallerden çok uzak.

3 yıl önce eroin ile savaşayım dedim bu eski bağımlıların toplandığı Aa(adsız alkolikler)merkezleri oluyor. Sosyal medya üzerinden organize olup toplanıp birbirlerine destek oluyorlar. Gideyim onlara yardımcı olayım bari diye düşündüm bu sefer orayıda bok ettim. Orada tanıştığım bir kız bir gece seviştik. Masada kokain vardı. ikimizde geri başladık. Sonra yine bıraktım. Bunu yazmamdaki amaç eroin öyle kahpe öyle sinsi bir şey ki bıraksan bile en ufak fırsatta geri başlıyor insan.

Neyse bayağı saçmaladım. Dostlarım yaş, yolun yarısındayım diyor ya oralardayım. Bu yaşa ne zaman geldim inanın hiç fark etmedim. Ömrüm keş kızların kollarında, cami ve benzin istasyonları tuvaletlerinde, mal peşinde koşmada, polis arabası görünce korkmakla, sevmeye sevilmeye hep bir şeylere geç kalmakla geçti. Ve hızlı geçti inanın.
Benim güzel dostlarım kimyasallardan uzak durun. Günlerinizi hep sevdiğiniz kişilere adayın. Okuyanların başını ağrıttığım için özür dilerim. Hala aktif içici varsa iletişime geçsin yardımcı olayım. Sanki bi an da yaşlandım. Siz yaşlanmayın..
güncel Önemli Başlıklar