bugün

bbc'de bir canlı yayına katılan hdp milletvekili ertuğrul kürkçü'nün, haber sunucusunun sorduğu "şimdi siz şiddet istemiyorsunuz doğru mu? evet peki şiddet istemiyorsanız neden pkk'nın saldırılarını kınamıyorsunuz?" şeklindeki sorusu karşısında dumur olması.

https://www.youtube.com/watch?v=jnadrN7Z3F4

ertuğrul kürkçü'nün dumur olması falan benim umurumda değil de, dünyanın öte ucundaki bir haber sunucusu bu. türkiye'ye belki hiç gelmedi sadece tv'den izledi, ne bileyim bir haber duydu falan. bu toprakları hiç bilmeyen bir insan gayet düz mantıkla, aklın yolu bir dercesine diyor ki şiddet istemiyorsunuz da pkk ne oluyor güzel kardeşim?

bu kadar basit bir mantığı kuramayıp, hdp goygoyu yapan ve barıştan bahseden milyonların olduğu ülkede insanlara laf anlatmak zulüm amk. elin kızı bile anlamış bunlar hala daha özge bak brş gelcek tmm mıaa
kolay soruymuş. -abla ben kıçımın solcusuyum aslında kürt faşistiyim. şeklinde kolaylıkla cevap verebilirmiş.
(bkz: diren ingilizce)

samanlık solcusu hdp içerisinde eğitimli solcuları temsil eden ertuğrul kürkçü'nün bile ingilizcesi böyleyse cidden yazık lan bunlara
soru onemli degil. sen bir amcikagizliya niye boylesin dersen, cevap veremez zaten. ayni mantik.
yerine ben cevap vereyim o zaman.

90'lar gibi JiTEMvari ydg-h eli ile yapılan eylemleri ben kınıyorum ve bunun kürt siyasal hareketine bir katkısı olduğunu düşünmüyorum.
bilakis zarar verir.

Sokak ortasında , evinde veya ailesinin yanında adam infaz etmek geçmişte Kürtler üzerine yapılan eylemlerdi.

dün mazlum iken bugün zalim olmanın anlamı yok
Elbette bu sorudan kaçacaktır, kaçmak zorundadır, çünkü askeri operasyonları ve operasyonların sebebi olan asker ve polis ölümlerini aynı anda kınaması mümkün değildir. Sonuçta bu açık bir şekilde taraf seçmeye yönlendirir, ve PKK'nın tarafını seçtiği anda, partisinin ne bok olduğu ortaya çıkar...kendi çapında barış mesajı veren bir parti değil, pkk'nın uzantısı olan bir parti olduğu gerçeği ortaya çıkar. Bu sebepten ötürü, hem kendi tabanı olan pkk'ya gönül vermiş kürtleri karşısına almamak, hem de dünya kamuoyuna şirin gözükmek için, soruyu tam anlamıyla cevaplamadan, "we denounce the war situation" demekle yetindi.