bugün

odtü iktisatın en iyi hocasıdır.
"ma fireeendz" deyişini duymadan ölmemek gerekir.
bilir, bildiğini gösterir, işte bu yönüyle tam bir eğitmendir.
econ 105 kodlu dersi verdiği günlerde , hazırlıktan yeni çıkmış iktisat hakkında ve proje hazırlama konusunda henüz herhangi bir tecrübesi olmayan bir öğrenciden çok çok fazla şeyler bekleyip de, neticesinde öğrenciyi azarlayıp ,küçük düşürmeyi koca profesörlüğünün gereği gibi zanneden burnu fena halde havada ,göbeği ileride odtü iktisat bölümünün tarım uzmanı bir başka hocasıdır. çok önemli danışmanlıklar yaptığı söylentiler her zaman bölümde spekülasyon olarak başköşededir. bana da bir defasında kendi odasında ' koç grubunun otomotiv sektöründen çekilip de makarna işine girmesini' yakınan bir dille anlatmışlığı vardır.
zannediyorum ki artık 105 dersini kendisi vermiyor, ve iktisata yeni gelmiş öğrenciler böylesine sorunlu bir hoca porfiliyle daha ilk seneden ilk dönemden karşılaşmıyor.econ 201 micro theory dersini de halis akder ile birlikte vermektedir. sınav dönemlerinde hep soruları tek başıma hazırlasam çok fena sizi oturturum diye yakınıp, sözümona halis akder gibi alman stilindeki bir hocayı öğrenciyi tembelliğe itmekle suçladığı görülmüştür. halis akder in dışarıdan çok soğuk görünen yüzü dahi erol çakmak ın tavandaki egosunun yanında aşırı sempatik kalır.
Emekli olup TEV Üniversitesine kapak atmayı başarmıştır, hem de iiBF dekanlığıyla. Pek sevilmez. Ben de sevmem.

Ders sırasında bir muhabbeti:
EÇ: Oğlum sen aptal mısın?
Öğr: Siz bana aptal diyemezsiniz hocam!
EÇ: (Gâyet sakin bir ses tonuyla) Aptallık yaparsan aptal derim oğlum. Siz söyleyin çocuklar aptallık yapan insana aptal denmez de ne denir?

Öğrencilerini aşağılamaktan ayrı bir haz duyduğunu düşünmekteyim. Kendisinden 2 kez ders almak zorunda kalıp ikisinde de hiç derse gitmeden dersten kalmayı bekledim.