bugün

içler acısı bir durum .
sizinde onunla ağlamanıza sebep olan durum. içten, samimi.
Her erkeği aynı kefeye koymak yanlış elbetteki, "karıdan farkı olmayan" erkeklerde mevcut.
(bkz: erkekler ağlamaz sil göz yaşını)
Annesini kaybettiğini öğrendiği an. Erkeklerin en büyük acısı budur. 2. acısı ise sevdigi kadını kaybettiği andır. Fakat elinden kayıp gitmesinden bahsetmiyoruz burda, ciddi ciddi ölmesinden bahsediyoruz. Bir erkegin hayattaki en büyük aşkı annesidir sonra da gerçek aşkını bulduguna inandıgı kadın. Bu gibi durumlarda erkegin ağlaması pek de garipsenemez. Evlat acısını da unutmamak gerekir. Hele ki kaybedilen kişi kız cocuguysa daha büyük acıya sebebiyet verebilir. Her ne kadar baba erkek evlada düşkün gibi görünse de aslında kız cocugu bir baba için haddinden fazla değerlidir.
kadınların ağlamasından daha ilgi çekicidir. mesela bir okulda, uyduruyorum, bir kız ağladığında sadece kızlar toplanır başına, erkek ağladığında kız-erkek-öğretmen hepsi olay mahalindedir.
insan olduğunu kanıtladığı an dır.
(bkz: ayrılık)
(bkz: babam ve oğlum)*
(bkz: fırtına öncesi sessizlik)
emin olun size ağlamıyordur. kendisine ağlıyordur. (bkz: timsah gözyaşları)
Erkeklerde ağlar... hem daha bir başka olur erkeklerin ağlaması, kim söylediyse sana ;erkekler ağlamaz diye, yalan söylemiş... Çünkü biliyorsun, ben ağlıyorum ve benim ağlamam çok başka...

Acılardan yorulan başımı avuçlarımın arasına alıp, kanatırcasına çekerken saçlarımı ağlıyorum. Kaybolan yıllarıma, duygularıma ve anlamı kalmayan hayatıma... Ağlıyorum, çünkü biliyor ve görüyorum; gelecek denilen mefhum, mutluluk adına hiç ama hiçbir şey getirmeyecek.. lanet olsun, ağlıyorum be! .. Ve ;neden diyorum “bunca anlamsızlık neden?
Vakit gece yarısını çoktan geçip uyumak ve ölmek arasında adam gibi tercih yapamadığım zamanlarda, o güzelim hayalin Azrail gibi eşiklerde belirince ağlıyorum. işte o zaman seni ne çok sevdiğimi ve sensiz yaşayamayacağımı anlıyorum... gözlerimi enginlere dikip, delicesine hayaline daldığım anlarda ağlıyorum. Hiç çıkmıyorsun aklımdan ve sımsıkı tutuyorum ellerinden, sonra ilk kez bakıyorum kaybolup gittiğim gözlerine, kan kırmızı gözlerim sırılsıklam ıslakken. Ve ben, hala ağlıyorum...

Gündüz Güneşin burukluğu geçip, hava ruhuma ayak uydurmak için kararmaya başladığında ağlıyorum. Koyu bir kabus misali çöküyor üzerime sonu gelmeyen kara geceler. Belki bir köşede yorgunluktan uyurum diye ağlıyorum... her şeyden vazgeçip, ölümü arzuladığım anlarda ağlıyorum. Yine engel olamıyorum göz yaşlarıma ve ağlıyorum. Görüyorsun ya; erkeklerde ağlıyor, ben de ağlıyorum...

Seni anlatan yalnızlıklarda ve sensiz başlayan her yeni günle ağlıyorum. Belki senden, belki yağmurlardan daha fazla. Ve tutamıyorum kendimi ağlıyorum esiri olduğum sensizliğe, engel olamadığım kimsesizliğime... erkeklerde ağlar, hem daha bir başka olur erkeklerin ağlaması. Çünkü ben ağlıyorum, çünkü benim ağlamam çok başka...
cebinde ve kredi kartlarında sadece 10 milyon pound u kaldığı andır.

(bkz: what a pity)
içler acısı bir durum .
annesini kaybettiği andır.
"Seni hala seviyorum sevgilim.Ama bu aralar sevmekten usandım" sözlerini duyan erkektir.
venomla karşılaştığı andır.
(bkz: Örümcek adam)
Karşısındaki kadının ona acımayla karışık tiksinti duyduğu andır.
soğan yüzünden değilde yürekten ağlamışsa ; dünyanın düzene girdiği andır.
kadının ağlamasının aksine, eskisi gibi devam etmeyecek bir olayın sürekliliğinin kırılma anıdır, ağlar sonra bir kenarda dinlenir yaralarını sarar ve yoluna devam eder...
hele ki o erkek baban ve gözyaşlarını annesi için döküyorsa, sözün bittiği yerdesiniz demektir.
erkek eğer bir kadın için ağlıyorsa o kadın için her şeyi yapar.
o kadın git derse arkasına bile bakmadan gider hatta.
tecrübeyle sabit.
o aglamasin, ben aglarim senin yerine diyecegim bir an dir. eger agliyorsa, ciddi bir sebebi vardir. ama her osuruga da aglayan erken, gözden düser, bu biline. (bkz: ibrahim tatlises).
erkeğin tüm gücünü, iktidarını kaybettiği andır. erkek adam ağlamaz, ağlasa da gizli ağlar. hele o sevgilisinin karşısında ağlayanlar, onların yatacak yeri yok. kadın, güçlü erkek ister her zaman.
kız kardeşini gelinlik içinde gördüğü ilk andır. bu ağlama yanaklara doğru değil de kalbe doğru seyirir...
güncel Önemli Başlıklar