bugün

Bir erkek zaruri durumlar haricinde hayatında çok az kişi için ağlar . Başlıca bi “anası” için , birde “sevdiği” için .

iki kişi ; ana rolde .

Farzet ki sevdiğin birisini-birilerini sırf sinirlerini kontrol edemediğin için kırdın , üzdün . Özürler dilendi, konuşuldu anlaşıldı ; belki de tozlu bir rafa kalktı bu olay konuşulduktan sonra . sırf sinirini kontrol altına almak için belki de günde bin kere -1000- “la havle” çekip yoluna bakmaya çalışıyorsun .

Çalıştığın otelde gece vardıyasında iken adam odasında kafasını bulmuş şekilde seni çağirip “otelinizde bayan arkadaş var mı ?” diyip seni zıvanadan çıkartıp “alnımızda pezevenk mi yazıyor bilader” dersen. Müşteri ile papaz olursun . Sabah olur müdürle sorun yaşarsın .

SUSARSIN !

SUSMAZSAN OLAY BÜYÜYÜP HASTANEYE TAŞINACAK !

Eve gelirsin . Yorgunsundur . Annen lafı söyler , söyler ,söyler . Sırf anneni kırmamak için susarsın . Biliyorsun ki bir laf edince ağlayacak . o ağlayınca da işin rast gitmeyecek . Kaldı ki kadının karnı burnunda olunca zaten hormonları da kendisi de dengesizleşiyor . “Tamam anne” , “tamam anne” dersin geçiştirişin . Oradan sana bir daha sinirlenip “olmaz olasıca” der . Ağzına gelir bir ton laf . söyleyemezsin. Söylersen ağlar . ağlarsa işin rast gitmez . Bir erkek anasını ağlatırsa barışana kadar iki yakasını bir araya getiremez . kaldı ki arkadan gelecek olana zarar !

SUSARSIN !

SUSARSIN ÇÜNKi BiLiYORSUN Ki ANALAR KUTSALDIR ! KIRDIN MI ALLAHINDA ZORUNA GiDER!

Dolarsın . patlaman lazımdır . Dua edersin Allah’a . “Allah’ım ne olur tanıdığım birine patlamayım!” çünki geri dönüşü zor olacak .

Söz vermişindir değişeceğine . Sinirlerini kontrol altına alacağına . Sözünde durmaya çalışırsın. iyi niyetli yaklaşırsın sevdiğine , içindeki siniri öfkeyi yansıtmamaya çalışırsın “benle soğuk konuşuyorsun” olur. Dediği zoruna gider , sinirin katlanır .Sakin karşılamaya çalışırsın . izah edersin durumu . işi laubaliliğe vurur . Zıvanadan çıkma noktasına gelirsin !

KiME PATLAYACAN ? YA SEVDiKLERiNi KIRACAKSIN ! YADA BAŞKA BiRiNi KIRIP iŞiN SONUNU KARAKOLDA YADA HASTANEDE BiTiRECEKSiN!

Patlarsın! Kendi kendine ! ağlarsın ! zırıl zırıl ağlarsın ! hıçkıra hıçkıra ağlarsın ! için burkulur , büzülür . Nefesin sigaradan başka bir şey kokmaz olur . Salyan bir yandan akar , sümüğün bir yandan başka bir yere damlar . silersin elinin altındaki tuvalet kâğıdı rulosu ile . Uyumak istersin. Rüya ise geçer belki diye . Uyursun , uyanırsın . düzelmişindir biraz .

Sabah seni arar . açamazsın . iyi değilsindir . hala ruh gibi b bokumsu bir şeysindir kendi içinde . Açamazsın ki durum el vermiyor . Sonra bir mesaj gelir ; “açma inat et. Sakın değişme . aferin sana” .

ORTA ÇAĞDA KIZGIN YAĞ DOKUYORLAR YA ADAMLARIN KAFISINDAN AŞŞAĞiYA . BU MESAJI OKUYUNCA O ANKi HiSLERiN HiSSiYATIN “B*K” YEMiŞ ONUN YANINDA . DEĞiŞMEYE ÇALiŞTiKÇA BÖLE BiRŞEY DENiLiYOR YA .

Her şeye rağmen susarsın . el bağlı . susarsın . o kadar yaşadıklarına yaşanmışlıklarına rağmen susarsın . üzmek istemezsin . kırmak istemezsin. Dönüşü olmadığını bilirsin .

Amma susarsın , amma susmazsın . senin bileceğin iş .

Ya sevdiklerini kıracaksın. Yada kendi içinde kendini parçalayıp kıracaksın .

“kalp kırmak , kabe’yi yıkmak gibidir.” Deniliyor ya. Varsın ben insanları kırmayımda kendi içimde parçalara ayrılıyım .

Hadi diyor ya şair ; “yazdım ; yazmasam ağlayacaktım” diye . ben hem yazdım hem ağladım .
ağlamak cinsiyetlere bağlı bir durum değil. ama bir insan olarak ağlamak için bir sebep bulamıyorum. dizi ve filmlerde ağlamanın sıradan bir şey olduğunu göstererek insanları bu gereksiz ve saçma eyleme yönlendirilmektedir. boş şeyler bunlar.
insanın içinden gelmediyse saçmadır. bazı basit olaylarda ağlayan insanlara şahit oldum. bu doğru değil.
ağlamak popüler kültürün bir oyunu. oyuna gelmeyin.

(bkz: popüler kültür)
Aşık olduğu kadın için, ailesi için, dostu için.
çaresiz kalırsa, sinirinden veya üzüntüsünden ağlar. Yoksa erkeklerde ağlamak çok utanç verici bir şeydir. Ağlamamak en iyisidir.