bugün

Arslan BULUT'un yazısı.

http://www.yenicaggazetes...tkisi-istiyor-40900yy.htm
"Pearson'ın gizli mektubunda adı geçen orgenerallerden ikisi dışında diğerleri emeklilik yıllarında tutuklandı, sonra hepsi serbest bırakıldı. Darbe girişiminde bulunanlar ise Erdoğan'ın da Yüksek Askeri Şûra'daki imzasıyla terfi ettirilen Fetullah Gülen'in yetiştirdiği subaylar oldu!"

"Anayasa, "Seferberlikte, anayasadaki güvencelere aykırı tedbirler alınabilir, temel hak ve hürriyetler rafa kaldırılabilir" diyor!"

"Yalnız meseleyi "Türkiye, terörle mücadele için seferberlik başlatarak sıcak bir savaşa sürüklenebilir" diye değerlendirenler de var."
sanane yav adam istediğini yapar sana ne oluyor arkadaş. bir kere adam dünya lideri.
"savaş yetkisi alınca en önde savaşacak mıymış, başkomutan olarak?" sorusunu sorduran haberdir.
15 temmuz'da "halk sokağa çıksın; asker, halka ne yapacaksa orada yapsın." dediği zaman da neden kendi en önde gitmedi anlamadım.
başkomutan en önde giderdi oysaki.
atatürk' e özenme ..adını tarihe kazıttırma çabaları..içindeki kötü hırsı bastıramama yeteneksizliği.
Yakında savaş için diyanet işlerinden "gereklidir, elzemdir" diye fetva çıkartırsa şaşmamak lazım..
keşke savaş olacağına devlet başkanları yekeyek çıksa şöyle bir kapışsalar biz de naklen izlesek ya, düşünsene esedle kafes dövüşü yapıyor reisimiz ne kadar göğsümüz kabarırdı. gerçi o zaman bu kadar rahat savaş kararı alır mıydı bilmiyorum ya neyse..
tanım: ilginç bir cümle.
(bkz: milli irade izin vermiyor)
(bkz: milli irade savaş istemiyor)

(bkz: milli irade bunu beğenmedi)
en ön safta başkomutanımız ama tabi bu sefer telefon ile değil bizzat olacak hemen arkasındaki safta bilal + burak, jöleli, bakara makaracı, pahalı saatli abi ve bilimum bakan millet vekili çocukları olacak ise verilsin hele diyeceğim taleptir. başka türlü rahatlamayacak bu adam başkanlık falanda kesmeyecek belli oldu..
Durun bi sakin olun hele. Bir gazeteci böyle yazmış, hemen komplo teorileri atmış bazı arkadaşlar. Yok suriye ye girecekmiş ardından rus-abd savaşı sonra iran türkiye ye saldiracakmış. Türkiye iranın savaşacağı kadar kolay bir lokma olsaydı çoktan yapardı onu. iran dediginiz yerin kuzeyi azerbaycan, doğusu pakistan, batı tarafı ise türkiye. Ağır olun biraz. Öyle bir götü varsa gelsin. Suriye ye gelince esad gitmese bile hiç bir zaman söz sahibi olamayacak. Rusya nın desteği var bugün arkasında ama işine gelmediği gün esadı satacaktır. Amerika rus savaşı! Bi siktirin gidin şurdan diyorum bunu diyenlere. Rus ordusu amerikan ordusunun çeyreği bile değil. Neymiş vay efendim nükleer bombası varmış. Onu kullanacak götü varsa kullanır ama rusya diye birşey kalmaz oda var.
gazeteci doğru söylemiş boşa ağlamayın. rte, türkiye'nin sonunu getirecek. ben savaşa karşı değilim ama tayyip ve siyasal islamcı çomarları ile bir sik olmaz.
istemediği ver mı la ?

kimle savaşacaz da

olm bak bu ruslar suriyelilere benzemez

bunların lakabı ayı dır ve bir gerçekliği işaret eder

bir sabah sirenler bombalarla uyanmak zor bir şey değil.
ne atatürk kadar ne hitler kadar zeki bir adama savaş yetkisi verirseniz bir gecede ülke yolunmuş tavuğa döner.

not: hitler bir faşisttir ama zekidir. lütfen, hitler sevicisi değilim asla.
aldığı an, kullanılacak yetkidir !

verdiğin an, dünyada kaçacak yer ara !

bulamayacaksın !
ötünü ver, paranı ver, malını ver ama, o yetkiyi sakın verme !

çünkü yetki verirsen, onların mislini fazlasıyla vereceksin, asla geri de alamayacaksın !
Söz konusu olmaması gereken istek. Türkiye' nin ve dünyanın savaşa ihtiyacı ve isteği yok artık. Böyle hareketlere ve çıkışlara gerek yok. Herkes barış istesin artık.