bugün

tüm entelektüel futbol taraftarlarının ortak isteği olan şey. entelektüel olmayan insanlar futbol maçlarına alınmamalı azizim. ne o öyle küfürler? eşofmanla maça gelmeler? dişlerini fırçalamadan, tükürükler saçarak slogan atmalar falan? gerçekten gerinilesi bir durum.

cool adam olarak bu işe el atıp, futbol maçlarının daha entel koşullarda izlenmesini sağlamak için girişimlere başlayacağım. maçları stadyumdan izlemek için gerekli koşullardan bazıları şunlar olacak;

1. 1000 liradan az geliri olanlara bilet satılmayacak. (önce evine ekmek alsın, sonra geçinemiyoruz diye ağlıyorlar)
2. takım elbise giymeden gelenler stadyuma alınmayacak.
3. fransa kültürünü tatmamış kaba insanlar stadyuma alınmayacak. (ne alaka demeyin)
4. içeride küfür eden pis insanlara 6 yıl stadyuma giriş cezası verilecek.
5. sahaya gülden başka hiçbir şey atılmayacak.
6. stadyuma starbucks açılacak. su bile starbucks bardağında içilecek.
7. sloganlar klasik çalgılarla yapılacak. opera eşliğinde destek vereceğiz.

yeter zira.
+ iyi günler biz bilet alacaktık.
- cv nizi bırakın şuraya. uygunsa biz sizi ararız.
+ cv ne la?
- of! mesleğiniz nedir?
+ inşaatta çalışıyorum ben.
- üzgünüz, bilet almanız için iş adamı falan olmanız gerekiyor.
+ niye la a... k... i... niye?
- işte bu yüzden!

hayat entlektüeller ile güzel azizim.
imza kampanyası başlatılmasını dört gözle bekliyor, sırılsıklam imzalarla destek veriyoruz. gerekirse stad kapısının önünde beyin röntgeni çeksinler, gerekirse kpss sınavıyla alsınlar, bitsin bu avamlık.
stadlarımızı çiçek bahçesine çevirecek uygulama gibi görünse de bir boka yaramaz... bilmezsinki bu futbol ''en cool adam benim'' diyeni bile yoldan çıkarır, stada girip, o kalabalık içinde kalp atışların hafiften hızlanmaya başlayınca, bir bakmışsın elinde olması gereken starbucks bardağı hakemin kafasına doğru yol alırken, sen de aynı hızla anasına doğru hareketlenmişsin... sonra işin yoksa 6 yıl bekle bir daha maça gidecem diye, fransız kültürünle başbaşa evde izlersin artık...