bugün

oecd'nin açıkladığı istatistiklerin ortaya koyduğu gerçek...

http://www.8sutun.com/işs...rkiye-birinci_118095.html
genç nüfusun en çok olduğu ülke olduğu içindir. talep çok ama arz yok arkadaş. işsizlik kaçınılmaz. işsiz adama kız vermem diyen babalar arttıkça, yakında eşcinsellik de kaçınılmaz olur.
(bkz: uludağ sözlük)
emeklilik yaşının 65 olmasından, artık tek bilgisayar tuşuna basmaya gücü kalmamış amcaların, emekli maaşı yetmediği için emekliliğini geciktirmesinden, prim günü dolmuş olsa bile maaş almak için yaşını bekleyen teyzelerimizden yeni mezun gençlere yer kalmadığı içindir ki işsizdir gençler.
yalan haber diye geçiştirmeye çalışacakları haberdir efendim. bundan birkaç gün önce de the economist turkiye israil iliskilerini yorumlayan bir haber yayınladı oradaki ifadelerden biri de Türk ordusunda generallerin etkisini azaltan başbakanın orduyu zayiflatmasından ötürü israille ilişkilerin gerildiği yönündeydi. gözümüz kapalı hava cıva politikalarına kanmaya, mısırda başbakan alkışlandı haberlerini okumaya devam.
ben iş bulayım yerine iş benim ayağıma gelsin diyen gençler oldukça birinciliği bırakmayacağımız kategoridir.
en çok tembel gencin türkiye de olması demektir.
dünyanın en hızlı ikinci büyüyen ekonomisinin sonucudur!
tabi ki kötü bir istatisliktir ama
(bkz: dünyada 32 tane ülke olması)
3 çocuk..
saçma bir araştırmadır. Türkiye gerçekleriyle örtüşmemektedir. 15-19 yaş aralığı araştırması. bu memleketin 15 yaşındaki çocuğu ailesiyle yaşar 20 yaşındaki de ailesiyle yaşar. çalışmaması normaldir, çünkü üniversiteye hazırlanacaktır, askere gidip geleyim diye düşünecektir. yani bu memleketin 20 yaş altı çocuklarının çalışmamak için nedenleri çoktur. çalışıyorsa o zaman sorun aramak gerekecektir. Doğru mudur? bence değildir, ama gerçek de gerçektir.
gençlerin tepeden başlama sevdasının ürünüdür.
diğer ülkelerdeki genç nüfusun az olmasından da kaynaklanan bir durum olabilir.
Hamdolsun akp döneminde gerçekleşmiştir.