bugün

Zordur. Herkes yapamaz.
meslek? akşama kadar dört duvar arasında dizi izleyip çocuk emzirmek meslek mi?

bir de en zoru ha? hahahah. daha geçen haberde ölüm tehlikesi geçiren madencileri izledim. adamlar zar zor kurtulmuşlar, hastaneye götürülmüşler. kimse de çıkıp "dünyanın en zor mesleği madencilik" gibi bir söylemde bulunamazken, akşama kadar patates soyan hanımlarımız "bir insan yetiştirmek ne kadar zor biliyor musuuuun" diye edebiyat kasıyor.

gerçi haklısınız, zor olmalı. zira yetiştirdiğiniz insanları görüyoruz. topluma faydası olmayan biyolojik atıklar.
bill burr 'ün şu skeçini getirmiştir akıllara: https://www.youtube.com/watch?v=N0vZhz3sN_E
çok doğru diyorlar. annelik sadece çocuğun bakımını, ihtiyaçlarını karşılamak değildir. bir insan, yetiştirmek, ona yol gösterici olmak uzun ve zor bir yoldur. bu yolda yeterli donanıma, sağlıklı bir psikolojiye sahip olmak gerekir. diğer işler gibi istifası, maaaşı, emekliliği de yoktur. annelik güzeldir ama çok zordur.
doğru diyorlar. istifa yok, maaş yok, tatil yok, kendi canını, mutluluğunu, rahatını bir kenara bırakıp bir insanın her an her saniye iyiliğini, mutluluğunu istemek ve bu uğurda çabalamak. erkek kısmı annelik hakkında atıp tutar tabii ki. babalar dahi annelerin hissettiğini hissetmiyor evladına. bilmediğiniz etmediğiniz işler hakkında ahkam kesin anca siz. annenizin elini bırak her gün ayaklarını öpseniz bile yetmez. günün birinde nasıl olsa idrak edeceksiniz de umarım en az acıyla idrak edersiniz.
Doğum yaparken ölen binlerce belki milyonlarca anne biliyorum.
Dünyanın en zor mesleğinin annelik olduğunu söylüyorlar. Ben ağır şartlar altında çalışırken kömür tozu yutmaktan kansere yakalanan ya da ölen bir kadın tanımıyorum. Siz tanıyor musunuz ?