bugün

(bkz: algıda seçicilik)
yetenekten değil disiplindendir.
tespit sıçmaktır. verilen isimlerden marks materyalizmi kurmuş einsteinın ise dini inancı büyük bir gizdir.
israil ve dış politikası düşünüldüğünde öldürmek bir yetenek miymiş diye düşünmemize vesile olan tespit.
(bkz: para para para)

yoksa insanoğlu iyi eğitim ve maddiyat ile her şeyi yapabilir. bazıları da çok şişirilmiş oluyor bu yahudilerin.
reklam kokan hareketler bunlar dedirtiyor.
evet yazılanların çoğu yahudi olsalar da içlerinde sadece baba veya anne tarafından yahudi olanları da vardır. biliyorsunuz ki yahudilik sadece dinle veya ırkla olunamayacak bir durumdur, hem anne hem baba tarafından da kan bağı gerektiği gibi hem dini hem de ırki açıdan yahudi olması zorunludur. yani literatüre göre değerlendirirsek sayılanların çoğu almandır. alman toplumuna entegre olmakla birlikte yazılı çalışmalarını almanca ve akademik kariyerlerini de almanyada tamamlamış insanlardır. tabi ki tek tek hangisinin % kaç yahudilikten eser kaldığını yazacak değilim ama mesela sigmund freud tanınan bir yahudi ailesinden gelmesine rağmen kendisi ateisttir, asla musevi değildir,ırk olarak yahudi asıllı alman da olsa tam anlamıyla bir yahudi diyemeyiz bu özelliklerine bakarak. kaldı ki bu gerçeğin sadece alman ve diğer batı avrupa yahudileri için geçerli olduğunu düşünüyorum ben, bir alman yahudisine bakın bir de bizim nişantaşındaki yahudilere.. biri üniversitede odasından çıkmazken, diğeri laila'dan,reina'dan çıkmıyor. bu eleştiriyi bizzat ilber ortaylının bir demecinde okumuştum ve ilber hoca'nın yahudilerle ilgili güzel bir sözü vardı. yahudiler bulundukları ülkenin kültürel ve sosyo-kültürel özelliklerini alırlar diye.. ve hakkaten de doğru. bir gelişmiş ülke yahudilerine bak bir de bizim türk yahudilerine, hele yemen yahudilerine hiç girmeyelim,bildiğin tipik ortadoğulular.. yani toparlarsak en yetenekli ve becerikli durumunun ırktan çok sosyolojik olduğunu düşünüyorum ben.
lanetli ırkın kendini üstün görme hezeyanlarından sadece biri.