bugün

facebookda kişisel ileti yerinde yazılan esprilerdir.
bakın şimdi örneklerime çok çarpıcı.

"duz yazi yaziyorum artik ; ana-avrad dumduz " ne kadar yaratıcı görünüyor değil mi? evet dediğinizi duyar gibiyim. ama sikim gibi aslında. bir de avrad diye d harfi kullanıp yazmış sikimin başı!

"seni seviyorum; 1 cümle, 2 kelime, 13 harf, 2 insan ve 1 aptal" evet çok da ince bir espri. ne kadar da nüktedan değil mi?

"sol omzumdaki meleği vurdum,artık bana günah yazamayacak" her konuda da bilgili yani hangi melek ne yapıyor falan. umut sarıkaya halt etmiş amk.

"kalbe kan pompalamaktan başka görev verilince saçmalıyor" genelde salak liseli kızların ilgisini çekecek bir cümle bu da.

"benim canım kiymetlidir. ama eğer ' evet ' dersen ayağıma basmana izin verebilirim" off. ölecem artık bi siktir git.dayanamıyorum size örnek vericem diye kendime ettiğime bakın lan.

"pinokyo yu idam edeceklermiş vasiyetin ne demişler, 'ben ölünce benden sandalye yapıp angelina jolie ye hediye edin' demiş" bu da bir karikatürden arak.

"ben mevlana değilim! adam ol öyle gel" şu facebookda sanırım en fazla paylaşılan iletidir bu. hay kafalarını sikeyim bunu yazanların

"oğlum clark ben sana superman değil adam olamazsın dedim" ve işte bu da bana ilham veren ulvi ileti arkadaşlar. tam söylediğim formata uygun değil mi?

(bunların hepsinin sonunda gülücük işareti var bir de, ama ben koymadım formata aykırı diye. sadece sikilesi! )

böyle espriler duymayalı yıllar oldu lan. kurtuldum dedim, orijinal insanlar var dedim. ama hala "ayakkabın ters, son ders" diye espri yaptığından şüphelendiğim insanlar var aramızda.
bitsin istenilen klişelerde ilk sırayı verdiğim şey bu!
"facebook hesabı ile anlamlı espri yapıp sonuna gülücük işareti koyan sik kafalılar bitsin amk! nesli kurusun.

rus olsa sikilmez listemin liste başısınız.
"caps lock un açık kalmış büyük konuşuyorsun"

yıl 2011 hala ... neyse.
sütyeninin rengi veya çantasını nereye koyduklarıyla ilgili yazılan iletiler, şüphesiz listenin başında geleceklerdir.
Seversen "m"ikilirsin, "m"ikersen sevilirsin! Bi miktirin gidin demek istiyorum!
Yeni bir iliskiye baslayinca ''seyirlik degik omurluk olsun'' yazan var hala..o beni bitiriyo iste...
amacını çözemediğim,saçma sapan facebook yazıları.

''beğenin mesaj atayım'' modası var bugünlerde. Acaba herkesin dilinde dolaşan bir şeyde ben mi anlamıyorum. hani ayakkabı numarasını falan yazıyorlar ya. öyle değilse ne biçim bir şey bu?

edit: aynen kopyala yapıştır.

-Kıyametim gibisin, kopacağını bilsemde içimde, vaz geçemediğimsin..

-O Gelmeden Kaldırmayın Cenazemi Bırakın Görsün Cesedimi.Ben Canımdan Çok Sevmiştim Belki Oda Sevmiştir. Bırakın Örtmeyin Üstümü Son Kez Görsün Yüzümü Duymasın Pişmanlık Üzülmesin Soğuk Ellerimi Avuçlarına Alsın Susturmayın Ağlasın Onun Gözyaşları Damlasın Üzerime Kendi Elleriyle Koysun Beni Kefene Ve Son Kez Fısıldasın Yüreğime Seni Seviyorum Birtanem Kalk Diye..!!

-Ve bir gün beyaz gelinlik yerine beyaz bir kefen giyersem , seni benden başkası sevmesin , dokunmasın , koklamasın. Sende beni hep beyaz gelinin olarak hatırla Sevgilim.. Ve Tabutumu taşıma ! Gidişimin asaletini izle sana ilk kez arkama dönüp gidişimi seyret ...

-Korkma ! Beddua etmiyorm.. Tutar Biliyosn Bende biliyorm..
Nede olsa Bir zamanlar Sevmiştim Seni. Yüregime Olan Saygımdan Mühürlendi Sesim.. Hakkında Tek Kötü Cümlem yok.
Hırsım, intikam, Öfkem Hiç biri yok..
Ancak daha acı olan ; Sevgimde yok..! Bu bile öldürebilir aslında adam olanı.
Neyseki Sen Adam değilsin Yakmaz Canını...

-En büyük hayranın olrak istiyorum imzanı 'Nikah masasında'

**Hepsi aynı kişiden. ve ben bu kişiyi silemiyorum ayıp olacak diye.16 yaşında acayip aşk acısı çekiyor. gördüğüm yerde arkasından sinsice yaklaşıp kafasını levyeyle dağıtmayı düşünüyorum. ilkokulda 3 noktanın kullanımını işlememiş herhalde. gizemli hava katmak için her şeyin sonuna koyuyor.