bugün

bunlar türkiyenin batısında yetişmiş, türklerin bile çoğunun giremeyeceği en gözde okullarda okumuş,en kalantor mesleklere ulaşmış, para pul statü ile toplumda bir yerlere gelmiş, rejimle bir sorunu olmamış ama belasını arayan insanlardır.

konuşmaya,
ama doğu da ihmal edildi diye masumane başlarlar.(sanki batının köyleri cennet!)
ama doğu insanı da çok ezildi diye devam ederler.(sanki batı insanı polisten dayak yemiyor)

iş kimlik sorununa gelince "devlet de pkknın mücadelesi sayesinde kimliğimizi tanıdı apoyu ve kitlesini dışlayamayız" diyerek bu faşist örgüte sempatilerini ortaya çıkarırlar.cumhurbaşkanı bile çıkarmış bu insanlar türklerde kusma refleksi uyandırır.
birileri tarafından eğitilmiş finanse edilmiş kürtlerin durumudur...
geçmişte
"doğu insanı ,cahil eğitimsiz, pkklılara çabuk kanıyorlar eğitelim işi aşı olsun bak nasıl devlete sahip çıkıyorlar"
diyerek kendini kandıran türklerin fark ettiği iğrenç gerçektir "en eğitimli kürtlerin bile pkkya sahip çıkması"
eğitimli veya eğitimsiz türklerin saçmalık ötesi olan bu açılım sürecine karşı çıkması ile sonlandırılabilecek bir durum.
doğuya ne kadar yatırım yapılırsa yapılsın ,
en zengin, en eğitimli ve en kültürlülerinde bile kürtçülük olduğu sürece sorunun hiç bitmeyeceği gerçeğini gözler önüne seren durumdur.
bir düşünceye, ideolojiye, fikir sistemine, hatta bokunu yemek gibi harikulade meziyetler kazandıran bir fraksiyona bile sahip çıkmak, bitirilen okulların diploma derecesiyle ilgili bir yakınlaşma sağlamaz. adamın biri bakanlıkları bırakıp bolivyada ölüme yürüyor. kim bu keriz adamın biri? salak mı?
kürtlerin eğitimsiz oldukları için pkk üyesi oldukları tezini çürüten en güzel gerçektir bu başlık.

en eğitimli kürtlerin bile pkk ya sahip çıkması.
ben sana adam olamazsın dedim oğlum. bir babanın oğluna haykırışından yola çıkarak ne kadar eğitimli olsa da, adam olma yolunda eğitimin payı vardır ancak çok azdır. at gözlükleriyle yaşayan okumuş cahillerdir bunlar, çok görmemek lazım...
ama ezilen bir topluluklar ya, halklarını kurtarmak için kendilerini bu yönde eğitmişlerdir. kurtarmaları gerekiyorlar ya halklarını. benim vatandaşım sağlık hizmeti alamaz ama yeşil kartsız gezen kaç tane kürt var bu memlekette. hastalıktan sürünür benim halkım ama sağlıgı yerinde olan anarşistler ise polisime taş atar. onların hakları olmadıgı için aydınların onları koruması gerekiyor di mi? kimi kandırıyorsunuz lan siz? durum açık, iç savaşı çıkartıp yok olmak isteyen bir anarşist topluluk ve saçmalayan aydınları.
küresel güçler tarafından, türkiyeyi ezmek için kullanılan pkknın hizmetleri karşılığında yöneticilerinin avrupa ve çevresinde uyuşturucu ve silah kaçakçılığına göz yumulduğu gerçeğini ,

çoluk çocuk, silahsız karayolları işçisi ve gariban erleri alçakça öldürülerek insan hakları ihlallerine yol açan faşist örgüte kürt kimliğinin tanınmasına yol açtığı için sempati duyan eğiitmli kürtlerin,

ülkeyi paylaşmak zorunda oldukları 55 küsur milyon türk ve diğer etnik grupta oluşturdukları antipati ile, aynı ülkede daha ne kadar yaşayacaklarının merak edildiği bir eğilimidir .
"en eğitimli kürtlerin bile pkkya sahip çıkması"
doğruya doğru kürt kökenli yurttaşlarımızda eğitim seviyesi arttıkça ya kemalist ya da pkk eğilimleri, eğitim seviyesi düştükçe de ya akp ya da barzani eğilimleri artmaktadır. zor bir denklem cidden.
"tahsil cehaleti alır eşeklik baki kalır" sözünün gerçekliğini gösterir. fakat bu durumda eşeklik değil, hainlik söz konusu o da ayrı bir konu. keza hainler, eşeklerden bile daha alt konumdadırlar.
özellikle doğuda görev yapmış türklerin , bu kürtlerden hiç bir şey olmaz düşüncesine sahip olmalarına sebep olan durumdur.
abdullah öcalan ve arkadaşlarının üniversiteden dağa çıkış yaptıkları , günümüzde kürt üniversite gençliğinin büyük bir çoğunluğunun pkk ya sempati duydukları gözönüne alındığında doğru olan önermedir. ayrıca insanın rejimle sorununun olabilmesi için elli gram okumuş olması da gerekiyor.
(bkz: pkk/#3290073)
(bkz: eşeğe altın semer vursan da eşek yine eşek)
demek ki sadece eğitim yetmiyormuş. düşünebilme yeteneği ve iyi insan olma çabası da aşılamak gerekir.
insanı "ulan saddam bunlara az bile yapmış" fikrine götüren durumdur.
okumak cehaleti alır eşeklik baki kalır.