bugün

evde kullanılmayan eski ve kullanılmak istenmeyen eşyalardan, işe yarar şeyler üretmeye çalışan pratik annedir.

bu annenin derya baykal'a rakip olmaya başlaması süreci, derya baykal'ı düzenli olarak takip etmeye başlamasından sonra ortaya çıkar. bu evreye geçiş sürecinde babanın da etkisi yüksektir. baba sürekli evdeki kullanılmayan eşyalardan ve kendisinin üstüne yük binen masraflarından dert yanarak anneyi bu konuda bezdirir. bu da anneyi daha da kamçılayarak, annenin akıl almaz bir ev canavarına dönüşmesini sağlar. bu annenin gözü bazı zamanlar o kadar körelmiş olur ki, daha haftasonu yeni alınan t-shirt den enteresan şeyler yaratmaya çaLışmasına neden olur.

+anne haftasonu aldığım t shirt nerede?
-ben ondan sana çorap yaptım oğlum.
+oha lan t shirt den nası çorap yaptın.
-hatta arta kalan parçalarına da el bezi yaptım sana.
+yahu anne ben ne yapayım el bezini.
-odanın tozunu falan alırsın işte oğlum. hem bana da fazla yük binmemiş oluR.
+yahu anne böyle işlerle uğraşmasan, sana da bu kadar yük binmemiş olur.
-ne o sen anneye kızıyor musun?
+yaa anne
-mızmızlanma tamam. git şu dolapdan gömlek falan al.
+anne daha geçen hafta tüm gömlekleri, yengemin düğünü için kendine yapacağın tuvalette kullanmamış mıydın?
-ha doğru ya. neyse al şu parayı o zaman git al bi şeyler kendine.
+yahu anne! işim gücüm var benim. bir de bunla mı uğraşacağım.

vb. diyaloglar ev ahalisi tarafından sık sık yaşanır. ta ki annenin hevesi, derya baykal'ın programını bırakıp, ülkemin diğer güzel sosyete dizilerini izlemesinden sonra değişir. o dizilerdeki hayatı gören anne bu sefer de o hayata özenmeye başlar ve televizyonun bir etkisinden, bir diğer etkisine sıçrayarak bu evreyi tamamlar.
bütün anneler kendi evlerinin lideri olduğundan kıyaslanmayacak durumdur...
bazı eziklere kapak olacak annedir.