bugün

kadının önüne dünyayı sersen: "şu tarafa sersek daha iyi olmaz mıydı" der. der mi? der valla.
" Bir karış dahi olsa vatan toprağını satmam,zira bu vatan bana değil milletime aittir!
Nobody dies as a virgin, because life fucks us all.
en büyük efelik efendilik.
beraberlik yaşlanırken, bir terkediş gençleşir.

hiç kimse sınanmadığı günahın masumu değildir. bunlardan ikisidir.
"yakınlık kişinin benlik bütünlüğünü yitirmeden, bir başkasının benlik bütünlüğünde kendini bulmasıdır."

(bkz: Erik Erikson)
bin kere mazlum olsanda bir kere zalim olma. (bkz: hz ali)
insanlar başaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, içleri doldukça eğilirler.
başarı hamile kalmak gibidir herkes tebrik eder ama kimse bu iş için kaç kere sikildiğini sormaz.
"Insanların ayrıntılara boğulmadığı günlerden kalma güzel bir cümle vardır. Göz gördü, gönül sevdi." (ah muhsin ünlü)
Bundan 20 yıl sonra yaptıkların değil yapamadıkların için üzüleceksin. Dolayısıyla halatları çöz. Güvenli limandan uzaklara yelken aç. Rüzgarı yakala araştır düşle keşfet.

(bkz: aldous huxley)
"değişmeyen tek şey değişimin kendisidir."

Heraklietos
"iyi başlayan her şey kötü biter, kötü başlayan iyi"
Kalbinin olması gereken yerde, soğuk hava deposu var. - Scream 2
Hepimiz tek kanatlı melekleriz; yalnızca birbirimize sarılarak uçabiliriz. - Luciano de Crescenzo
What can I do, sometimes. It is the football, that is the football. - Fatih Terim
yaşa,taşa, başa oturmadır.
"insanlar başarısız olmazlar yalnızca başarısız olduklarını düşünüp denemekten vazgeçerler."
Din, bunalmış mahlukun iç çekişi, merhametsiz bir dünyanın ruhu ve aynı zamanda akılsız bir çağın aklıdır. Din halkın afyonudur.
-karl marx
Kadın; bilene "nefes", bilmeyene "nefs"tir
-şems-i tebrizi
sen zamanında benim farkımı farketmedin
artık farketsende farketmez
çünkü benim farkımı farkeden senden
çok farklı
çolo alay.
kör etrafındakileri görür görür
kör görmeye başlayınca etrafındakieri
kör görür.
rahatsız olmayan insanlardan rahatsız oluyorum
met-üst.
prensler masallarda, efsaneler sanayide yaşar.
Ya hayır konuş, ya sus.
güncel Önemli Başlıklar