bugün

eninde sonunda aranızın soğuyacağı arkadaştır.
boşbeleş yaşayan insandır.
Bu arkadaşların felsefesi '' sizde yiyelim içelim . bizde gülelim oynayalım'' dır. ilk başlarda önemsenmez ama bu hal süreklilik arz edince işte o zaman giderek muhabbet soğur.
hesap size girmiştir.
hemen yandan kovulması gereken fazlalıklardır.
kız arkadaşlardır. olum hep mi erkek ödeyecek hesabı? biraz da siz ısmarlayın lan. geçti artık öyle "yok ben erkeğim ben öderim" devirleri.. hayat müşterektir. kendinize gelin.
cebinde akrep olan insan.
fakir olabilir.
niye öyle diyosunuz ki şimdi.
en güzeli üniversitede yaşanır, gelir senden medet umar sürekli böyle arkadaşlar. hafif gavattırlar.

-sigara var mı ya
-son kaldı kardeşim be.
-marketten alayım gelim mi
-olur kardeşim sana zahmet
-..
-neyi bekliyorsun?
-para vermicen mi?
-hay soktumun pintisi ya.
maddi durumu yeterli olduğu halde böyle bir tutum sergilemekte ısrar ediyorsa, günün birinde yalnız kalacak olan arkadaştır. hep biz, hep biz nereye kadar dimi kamil?
Ahahahha * muhabbetleri iidir *
lisede bu adamlar pek barınamaz ortalıklarda ama üniversitede bu kan emicilere çokça rastlanır. uzak durmak lazımdır. kan emicidir. küçük hesapların peşinden koşar durur.
Genelde 3-4 saat pes oynadıktan sonra:
-kanka bizde para yok ya

şeklinde ödemeye mecbur bırakırlar.

(bkz: amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar)
fakirlik değil. fakir olsaydı gururlu olurdu.
küçük hesapçı tam bir dipçik.
beleş mezar bulsa ölecek arkadaşlardır. irtibatı keseceksin ondan kesim ücreti isterler.
tek gecelik arkadaşlardır. ikinci seferde attırırlar adama.
uzağınızda ölmeleri en iyisidir.
zira, beleşçilik modu da doğuştan on gelir bunlarda.
Düz memurdur. Askerlik subesi başkanı olarak yaptığım askerligimde gördüm ki bunlar alman ekolünü benimsemişlerdir. Hatta ısmarlama kelimesinin manasını bilemiyor olabilirler.
Ne bileyim ben de böyle bir intiba bıraktılar. Sadece sipariş edilen yemeği askerler teslim alırken oradaydım diye çok defa parasını ödediğimi hatırlarım. Kimin yediginin hiçbir önemi olmadan. Zaten askerliğe kadar herkes böyle yapıyor sanıyordum, yanılmışım.
ketenpere, katakulli bildiği ve sevdiği kelimelerdir, bir mekanda adisyona en uzaksyon kişidir. bir keresinde yüklü miktar kafe adisyonu ile başbaşa bırakılıp mekan dışına çıkılıp aranmış ve acil iş çıktığı kendisine iletilmiştir. sonra da kendisi zaten bir daha benimle görüşmemiştir. fuck off !!
durumu yoktur. diyesi gelse de insanın. göz göre göre seni sömüren arkadaş tiplemesidir.
hesap ödeme zamanı tuvaleti gelen arkadaşlardır.
arkadaş falan değildir. piçin tekidir. (durumu olan arkadaşları kast ediyorum amk heralde)
nasılsa sizin ödeyeceğinizi biliyordur. olsun canı sağ olsun yine de.