bugün

atatürk gibi bir dünya liderimiz varken dağlarda kendince kahramanlık taslayan, hak, hukuk dinlemeyen birini lider saymaktır.

öyle che falan dinlemeyiniz. tamam tarihte yaşamış, polisle çatışırken ölmüş. anlarız. abartmayın sadece.
latin amerika halkının pek değerli olduğunu bilmeyen kişi söylemi.
onlar özgürlükleri için mücadele etti-ediyor, biz burada şu anda koşulsuz teslim olurken...
bizim milletimiz bir garip millet. gavur gelse bizim meydanımıza sıçsa; 'ay ne güzel sıçtı adam, bak bak şu bokun güzelliğine bak' der, elimize yüzümüze süreriz o boku. işte böyle boktan bir zihniyetimiz var bizim.
gerçek bir kahraman olmasından kaynaklanır. che guevara gerçek bir özgürlük savaşçısıdır onun hakkında eğer olumsuz düşüncelerin olsa bile birazcık bilgin olması gerekir. örneğin che'nin polisle çatışırken ölmediği gibi. ayrıca o insanların hakları için dağlara çıkıp en sonunda insanları özgür ve mutlu bir toplumda yaşamasını sağlamıştır (tabiki tek başına değildir). fakat güzel insanlarımız malesef önyargılarını kıramıyorlar. şuan elinde olan internet denilen içinde her bi boku bulunduran mereti kullanıp "ulan ben bu adamı sevmiyorum sövüyorumda bu ne bok yemiş ki ?" deyip bir cümle bile okuma gereği duymuyorlar. (bkz: yurdum insanı)
bizde kahraman çok, ithal etmeye ne lüzum var.
asıl mesleği doktor olmasına rağmen, mesleğini sürdürmemiş, şehir şehir ülke ülke dolaşıp ezilen halkın yanında olmuştur.

şimdi düşünün hangi doktor kalkar bunu yapar? bilmem kaç bin lira kazanırken, döner sermayeden de para cukkalarken hangi

doktor mesleğini bırakıp ezilen halkın yanında mücadele verir?

eğer o da kahramanlardan biri olarak sayılıyorsa bir çok sebebi vardır bunun, bunları irdelemek gerekir öncelikle.

hariçten gazel okunmamalı.
kahraman saydığına yunan mezarı yapmak kadar abes olamayacak davranış.
yazarın gece gece sırf prim yapmak için açtığını düşündüğüm başlık. zira şaka yapmıyorsa cehalet saadettir der yoluma devam ederim.
(bkz: ortalığı karıştırmak)
(bkz: bile bile yapmak)
(bkz: alex)
(bkz: bobo)
(bkz: ortega)
doğruyu savunsun isterse elin jamaikalısı olsun.
güncel Önemli Başlıklar