bugün

hayatta herkesin başına en az bir iki defa gelen, iç burkan eylemdir.
http://m.youtube.com/watch?v=JvfyygA4yqQ
tabiri caizse s.k gibi eli havada kalmaktır. ardından saç taranır.
Konuşacağım varsa da kalmıyor o saatten sonra . Hele bide boyun kısaysa tam tribe giriyor insan.
(bkz: siklenmemek)
elin enseden yavasca bir donus yapip telefona veya cuzdana sarilmasiyla son bulacak davranis.
Az önce başıma gelen elim olay, motosiklet üstündeydim, asker selamı gibi çakıp geçerken farkedilmeyince, bereyle oynarak devam ettim.

insan yalnız hissediyor o an..
(bkz: eli havada kalmak)

ben hiç çaktırmadan selamım alınmışçasına durumu bozmuyorum.
selam vermek için kaldırılan elin esnermiş gibi yaparak gerinme için kaldırılmasıyla aşılabilecek sorun.
Bir de o esnada cevrede insan varsa yerin dibine girdiginizin resmidir.
Etrafta biri gordu mü selamın alınmadığını diye tedirgince etraftaki insanların yüzüne bakılır.
işte bu dramdır. o havadaki eli masumca yavaş yavaş indirirsin aman çaktırmadan. bir panik biri gördü mü diye bakmalar.
ahahass sağlam tespit bak bu. herkesi bilmem de benim başıma geliyor. çok kötü ya. sonrasında havaya kalkan eli saçın yanından arkasına doğru indirseniz -gençler bilmez- a acayipsin tayfuna benzersiniz. el havada kalsa bi türlü indirseniz bi türlü.

velhasılı kötü ama sonrasında çok komik bi şey lan.
Genelde benle yeni tanisan insanlarin dustugu dirum son anda selamarini alirim oda ayip olmasin diye cunku yeni tanidigim birini hatirlamam icin en az bes on kez gormem lazim dusunun hocanin biri masaustune kendi fotografini koymus ben okan bayulgen sandim.
Hele ki bunu birisi görmüşse.
Yürek burkar. Zaten gökten am yağsa bize yarak düşer.
sonra o havadaki elle kafayı kaşıyarak saçı düzelterek durumu kurtarmaya çalışmak.