bugün

en güzel özelliği özel mesaj yoluyla sana hakaret edene ağzının payını verebiliyorsun.
mal ötesi, uber mal moderatörlere sahip sözlüktür.
eskisi gibi kafası çalışan, düşünen, düşünebilen moderatörlerin gidip yerine insanı ne olduklarını tanımlama şeysinden bile yoksun bırakabilecek derecede tuhaf insanların geldiğş sözlüktür. düşünüyorum da, eskiden böyle daha gönüllü yapılıyordu, böyle herkesin genel bi kanıya varıp seçildiği, oylamayla değil ama gönül birliğiyle moderatörlerin seçildiği, kimsenin x kişisinin moderatör olmasına karşı çıkmadığı ve "hm iyi olmuş, zaten kendisi tam moderatör tipliydi zaten" gibisinden yorumlar falan.

şimdi y moderatörünün nickaltına bakıyorum, sanki adam uzaydan gelmiş bi anda ve moderatör olmuş. acaba eski moderatör abilerimiz ablalarımız bir üst dereceye mi çıkarıldı. ya da şimdiki moderatörler hangi kritere göre alınıyor?

kısaca, daha iyi bir moderasyona sahip olması gereken sözlük. eskiden olduğu gibi.
yaklaşık bir hafta önce üyesi olduğum sözlüktür efenim. 70 binlerde falan şu anda bekliyoruz. 30-40 binlerde falan yazarları alıyorlarmış yeni sistemle birlikte.
3 - 5 yahudi kılıklı tipin, sikinin keyfine yazar ayıkladıkları, işlerine gelmeyenleri sildikleri, giderek kokuşmuş çöplüğe dönen, cehaletin tavan yaptığı çöplük.yakında reklamverenler de uyanırsa sadece sexshop reklamı alabilecek mezbelelik.ssg ye buradan sesleniyorum.sırf görüşleri birilerinin kıçına fena halde batıyor diye yazarlığı silinen kaliteli yazarların, sana ulaşmasını imkansız kılan yazılımı yazdığın için ve etrafında seni uyandıracak adam kalmadığı için esas suçlu da sensin.gerçi senin kendi sözüne göre: ekşi sözlükte kalite ile entry ne zaman doğru orantılı oldu ki ?

peşin edit: eğer bu yazıyı eksileyecekseniz bir zahmet bana özelden mantıklı bir sebep yazınız ki ,orada yazdığı sayısız entry ile birlikte resmen soykırıma tabi tutulmuş,bütün entryleri ile birlikte üyeliği de silinmiş, tozu değil izi bile bırakılmayan biri olarak, ben şurada hata yapmışım, onlar muhteşem insanlarmış diyeyim.

ssg ye not: sana, uğradığımız haksızlığı ya da dönen dolabı duyurmak için başka sözlükte yazmak gerekiyormuş.fasilite için uludağ'ı örnek almanı öneririm.(bizim zaten şikayet zamazingosu var diyorsan, moderatörlerinden ona iç gündür zahmet edip bakan yok.haberin olsun)

uludağ yöneticilerine not: hakikaten iyi çalışan bir sisteminiz var.en ufak sıkıntıyı bile tek tuşla moderatörlere iletebilmek muhteşem bir uygulama.bu uygulama bile ekşiden fersah fersah daha iyi yönetildiğinin göstergesidir uludağ sözlüğün.
opera 11 kullanıcılarını her girişte çökerten sitedir. bi çözüm bulamamışlardır şu duruma. ayıptır. günahtır.
çok gereksiz bir yer haline geldiğini düşünüyorum.
başarısız bir inci sözlük clonu.

http://capsverlan.com/sho...63891f32f30bf490a6fca1d22
uzun yıllar kapalı tuttugu yazar alımlarını klon savaşları ile açan ekşi sözlük aradan gecen zamana ragmen basarılı bir grafik ortaya koyamadı.

ssg nin dediği gibi "hersey bir tıklama bakar" lafıyla sözlükler tanrısı olarak kabul eden biri durdukça yenilenmesadece yeni "tık"larla gerçekleşir. bu da reklam getirisi ve tıklanma başarısı olarak sanılabilirmama asla uzun süreli olamaz. inci sözlük'ün başarılı reklamharekerini yarattıgı yazarlar başarısız hale getirmeseydi durum çok farklı olabilirdi.
çok fazla kolpa işler dönüyor.

sadece bakınız vermenin entry de legal olmasına rağmen (bkz: tanım tanım devamı örnek alıntı ya da bkz değil) eğer yöneticilerden birinin hoşuna gitmezse anında çaylak moduna yada uçuş haline girebilrsiniz. forumcu olarak etiketlenip ego tatminine araç olabilirsiniz.
ssg ye tapınmak dışında guk deseniz hem roket hızıyla z.ö ne gidip hemde mesaj bombardımanına girip fenalaşabilirsiniz. eskiden yazanlar türkçe bilmese de olur ama yeni gelenler dahi anlamındaki de yi ayrı yazmazsa hemen şutlanması gerekir çünkü bölücü zihniyet kondüktörden önce ve kondüktörden sonra diye milleti satırla ikiye bölüyor. "seks anında kadının götünden yayılan iğrenç koku" gibi başlıkları açmak serbest ve bunun kalite denetimi yapılmazken +1 denetimi yapacak kadar garipleşen modlar var. tamam +1 yazmak forumculuk. ama (bkz: +1) yazmakla beni hiç bi şekilde forumcu diye adlandıramazsınız. bkz den istediğimizi yazmak serbest. değilse bu ne demek (bkz: tanım tanım devamı örnek alıntı ya da bkz değil) bu yüzden yaptırıma etiketlemeye maruz bırakamazsınız. eğer ki değilse yine az evvel verdiğim bok kokulu örnek olan başlığın 2. 3. vs... entrylerini inceleyiniz. onlar forumculuk değilse (bkz: +1) de bana forumcu demenin, çaylak etmenin, lanetlemenin aklı mantığı yok demektir. bu akılla ilgili değil format diyenin de acilen modluktan uçurulması gerekir.

sonra neye istinaden bu denli bir baskı var anlamadım, yıllardan beri takip ederim sözlüğü daha önceki toplu alımlarda hiç bu kadar kuralcı ve yalamacı olunduğuna şahit olmamıştım, nedir yani olay kapalı bir oluşum içinde kendi kendine her şey hakkında fikir beyan eden hıncal uluç cuklar mı olmak istiyorsunuz, bu mudur büyük planınız? lütfen biraz nezaket gösterin, ayrımcılık ve yıkama yağlama servisçilerine ise söylenecek söz kalmamış ben daha ne diyebilirim ki!

yazacak çok şey var ancak uçmazsam daha dökerim içimi. ha uçurmaya eli gidenin de o elini önce vicdanı koyması lazım, "biz her şeyi çekiştirip bi bokmuşuz gibi eleştiriyoruz, denetliyoruz ama hakkımızda ki bu gözlem için uçurma farzdır bize laf edilmez" dedikten sonrası için ancak kolay gelsin denilir.

bu entry den sonra uçurulursam da görenler görmeyenlere anlatsın nasıl bir mantık kurulu burda. belki ibret olurum, olamazsam da buna bakıp alsın gerekli kişiler.

bu ve benzerleri sırf benim başıma gelen bir şeyde değil zaten, açın ekşi duyuruda milletin haline bakın, başka sözlüklerde anlatılanlara bakın insanları soğutuyor, bezdiriyorsunuz, yeni gelene ön yargılı ve eskiye yağcı oldukça tabi bu iş çözülmez, gerekiyorsa ssg den bir tepki de doğması gerekir modlara ki yapmıyorsa bir şey diyemem ciciş kardeşler gibi geçinmeye devam edebilirsiniz.

dipnot: sevgili mod insanları, işiniz hata bulmak, hata düzeltmek, silmek vs... boş beleş oturun diye vermediler herhalde o ünvanları. "iş yükümüz artıyor yeeaaauuuww" deyip milleti sınırlandıracağınıza, uçuracağınıza işinize bakın işinizi yapın gerekiyorsa ssg den maaş talep edin, alıyorsanız zam isteyin. bu okurların yazarların sorunu değil, herkes kusursuz yazsaydı gazateler köşe yazarından kitapçılar yazar bolluğundan geçilmezdi. tabi ki piçilk yapanı, bile bile formatı umursamadan entry gireni, götünüze girebilir i sırf zor duruma düşürme amaçlı kullananı kovalayın ama hevesi olan hata yapan hatayı zevk için yapmayan kişiyi de ayırt edin, edemiyorsanız o işi yapmayın. maksadınız sözlüğü iyi bir yer haline getirmekse tabi ki devam edin ama mümkünse bunu maksadınızı aşmadan yapın.
--------
bunu yazdıktan bikaç gün sonra sözlükten uçuruldum, ayrıca sözlük içi küfürleşmek kavga ana bacı haysiyet dalmak serbestmiş modlara mal mısınız babında sordum sebebini yemedi tabi. öyle yemezse benimkini yesinler diyebilirim ne diyem başka.
sıkıntılı işler olsa da, milletin daha fazla okuduğu ve oyladığı bir mekan. 20 yaşında bir yazar küçük sayılıyor orada mesela. muhabbet de haliyle daha düzgün bu yüzden. bir de yazdıklarının bir şeye yaradığını hissediyorsun. burada ne yazılanı okuyan var, ne de okuduğunu oylayan... ben ulu sözlüke aşığım o ayrı ama gönül değişik, biraz daha düzgün şeyler olsun istiyor işte ne biliyim...
yakın zamanda yazarlarını, cem yılmaz, bedük, ve ünlü'yle beraber muhteşem geçmesi planlanan ''ekşi sözlük on iki yaşında zirvesi'' bekliyor. özellikle cem yılmaz'ın içeriği çok gizli olan sürprizi daha da heyecanlandırıyor diyebiliriz.
zirveyle hayat bulmasını ve nice böyle zirvelere tekrar tekrar ev sahipliği yapabilmesi dileğiyle.
an itibariyle gördüğüm kadarıyla tnt kanalının reklamını yapmaktadır.
tanıdık geldi lan sanki.
yamulmuyorsam 69 bin kişi var önümde. bundan önce de denedim şansımı ama nefret söylemi yüzünden uçuruldum. yazar olduğum gibi.
türkiye'nin sanal platformda en büyük kahvehanesi.
diğerlerini yazmama gerek yok sanırım.
ne zaman sinemaya gidecek olsam, girip gideceğim filmin yorumlarına baktığım yer.

film ne kadar kötülenirse, o kadar çok gitmeyi isterim. yarıda çıkarlar, salon falan boşalır lan ne güzel.*
hakkını yemeyelim, ne zaman uludağdan sıkılıp ekşiye gitsem geri dönmek istemiyor canım. tamam burası sıcak, içten, biz-bize falan ama ekşideki kalite de hiçbiyerde yok arkadaş.

üstü topraklarla kapatılmış esprileri görüp en beğenilenlerine sokabiliyorlar.
çaylak sırasında dün 17. iken bugün 20. olabiliyorsunuz. ilginç lan.
yazarlığı ayrı bir keyif. yalnız adımınızı dikkatle atmanız lazım. etraf ispiyoncularla dolu. bir anda gözünüz kararır, başınız döner çaylak olursunuz maazallah. ama cidden komik yalan yok...
sözün özü: okunası, yazılası yer...
görsel
hep imrendiğim interaktif sözlüktür. şahsıma bilgi anlamında çok şey katmış sözlüktür. hatta bu alanda çoğu bilgi kaynağıyla yarışır durumdadır. keşke yazar olsam orada.
Asidik yapılı sözlük. *
istatistik bölümü açısından uludağ ı oldukça aratan sözlük. ekşi de yazarlığı onaylandığı halde çoğu yazarın buradan kopamamasında bunun önemli bir etki yaptığını düşünüyorum.
hesabımı çaylaklığa düşürmeden yazarlığımın ilk gününde silmiş, ardından dalga geçer gibi komik bir açıklama göndermiş, prensiplerinden çoktan vazgeçmiş garip sözlük.
--spoiler--
hiç okumadım.

ama bu gece disko kralında gördüğüm kitlenin profili ekşi sözlükte her gün gördüğüm ortalamanın üstündeydi.

daha önce ekşi sözlüğü temsilen "seçilmiş" yazarların tv, radyo programlarında konuşmalarını dinledim. uludağ sözlükten konuşanlar "rastgele" yazarlar oldukları halde tv'de kendini ifade etme, derdini anlatabilme konusunda daha bile iyiydiler bence. hatta disko kralının uzun süredir izlediğim en keyifli bölümlerinden biriydi dahil oldukları tartışma.

algı kişiden kişiye bu kadar değişebiliyormuş demek. ben çocukları bu kadar takdir ederken, uludağ sözlüğe mi geçsem acaba diye düşünürken başkaları tam tersini düşünebiliyorlarmış.

(zebra ureticisi, 22.11.2009 04:30)
--spoiler--