bugün

ekşi sözlük'te müslümanlara her türlü hakaret serbesttir (format dahiline uydurmak zor değil) ama kemalizme veya ateizme ufak da olsa çattığınız (elbette format dahilinde) vakit ertesi gün "* bu email adresi / kullanıcı adı kaydıyla biri yok" uyasırısyla karşılaşırsınız. işte ekşi sözlük böyle bir yer; orada ateistler, ibneler*, kemalistler, din düşmanları korunup kollanmaktadır. haftanın en beğenilen ve kötülenen entrylerine bakarak bunu anlayabilirsiniz. ekşi sözlük tam da nihat genç'in* dediği gibi boktan bir yer, aslında boktan olmayabilirdi ama boktan moderatörler sayesinde boktan saf bir düşünce yapısı korunmakta, gerisi şutlanmakta. ekşi sözlük'te yazar olmak istemeyin, hatta okur bile olmayın. bundan sonra tövbe ettim o siteyi bir daha açarsam namerdim. sözlükleri başlarında paralansın ibnelerin* *...
eskiden bütün benliğimi vererek ve saçlarımın dökülmesine yol açacak kadar kasmama rağmen olamasam bile aldığım hazzı hiçbir sözlükte alamadım. * *
olmak için fazla çabalamaya gerek yoktur.

fakat ben asıl imajıyla ilgili oluşan bir yanılgıya parmak basmak istiyorum.

bahse konu şöyledir böyledir yaftalaması tamamen yanlıştır. en basitinden bu yanılgıyı şöyle anlatayım. geçen hafta fettullah gülen hakkında girdiğim bir entry (eleştri) önce zamanın ötesine gönderildi ve beğenilmeyenler listesine girdi. hakkı devrim hakkında girdiğim bir entry aynı muameleye maruz kaldı. (kemalizm övülmüştü) yine "ibneler" denen kısımda girip yazarların fikirlerini okuyabilirsiniz. din ile ilgili girdiğiniz tanımlar rahatlıkla kötülenebiliyor.

yani kimsenin düşündüğü gibi öyle ateist yuvası falan değildir.
saçmalıktır. aralarına almamak için ellerinden geleni yapıyorlar. sanki biz insan değiliz. başka bir ırkız sanki anasını satim. 10 yıl bekle sonra yazar ol... ne anladım ben bu işten ? adam olsalarda insanları emekli maaş kuyruğu gibi sıraya dizmeseler.
ULUDAG SÖZLÜK YAZARLIĞININ TADINA VARINCA YAVAN GELEN BiR UĞRAŞ.
boşuna çabadır. zira topril olmadıktan sonra çok beklersin güzelim.
ayrıca artık yapılmaması gereken olaydır. zira ekşi o kadar yavan, o kadar iğrenç ve itici bir hale geldi ki hiçbir şeye saygı kalmadı.