bugün

özellikle ekonomik icraatcı ytdci, iktisat profesörlerinden tespit bekledigim durumdur.

bu sefer hakeret yok en ufak bir hakaret dahi etmeyecegim başlıkta edilmezse.

ben ecevitin ulusalcılıgından chp taraftarlıgından nefret ediyorum fakat abd karşısında dik durmasını her daim desteklemişimdir. ve nazarımda ekonomik çıkmazın nedeni de budur.

o dönem için.

fakat sevgili ytdciler ne diyecek bu duruma ben onu merak ediyorum.

ecevit her yeri özelleştirdi mi?
dışarı bagımlı bir politika mı izledi?
çiftçiyi rezil mi etti?
dışardan saman mı aldı?

ne yaptı da dolar 6 kat artı allah aşkına bir cevap.

zira bugün rteyi doların yükselmesi konusunda ekonomik açıdan eleştirdiginizde sıkıntılı bir duruma düşmüş eceviti de eleştirmiş oluyorsunuz.
Donuza eklediğim için muhtemelen malum partiden.

Hayırdır, rakip mi oldunuz ecevite?
Ecevit dönemindeki alınan vergiler tayyip döneminde 16 kat artmıştır.
Bu vergilerle 5 türkiye daha inşaa edilirdi.
Lakin bu paraların nereye gömüldüğünü 24 hazirandan sonra göreceğiz.
Batıyoruz bu angut hala 20 yıl önceki dönemleri yadediyor.

Ya aptal herif ecevit %10000 suçlu olsa bile şimdiye ne faydası ne zararı var? Şu an batışımızın sebebi ecevit mi AKP mi? Ecevit'in zaten cezası kesildi iktidardan atıldı. Daha neyi tartışıyorsun burada hala? Bütün akpliler bu kadar mal mı acaba?
ecevit eleştirisi sananların korumak amaçlı " ama rte de 16 kat artırdı vergiyi" gibi saçma kanıtlanması imkansız oldugu gibi doların 6 kat arttıgı bir döneme göre olması imkansız bir durumdan bahsedilmiş.

velev ki dogru kabul edelim bizim sorumz ve cevap almak istedigimiz konu ecevit doların ateşini 6 katına nasıl çıkardıgıdır.

yani bana bir şey anlatın.

borç mu aldı, vatanı mı sattı nedir yani.
Net cevap belli sabit kur ile dalgalı kurun tepkisi farklı olur.
O zaman bir birikim söz konusuydu.şu an yine o atmosfer var.
Şu an sabit kurda olsaydık yine bir gecede 2 kat artabilirdi.

Şu an hükümetin atacağı her adıma piyasa ters tepki verecek.
Artık çok geç.
hükümet tuhaf tedbirlere başvurmasa ve ortalığı germese kendi dalgalanmasında belki rölantiye girecek ama nerde o öngörü bizimkilerde.