bugün

adaletsiz bir dünyanın yansımalarından sadece biridir. dede olsun, baba olsun, anneanne olsun osurup suçu o küçük masum yavruya atarlar ya işte o anlarda birden dumanların arasından belirip "sen osurdun, sen sen sen lanet olası kokuşuk osuruk sen! böylesine tecrübeli, böylesine güngörmüş, ölü pastırma gibi kokan, perdeleri sarartan bu heybetli ve hoyrat bir okadar da bilge osuruk nasıl olur da bu sabi'den zortlayabilir, şunun küçücük götüne baksana, bu götle bu gazı nasıl salar bu bebiş! ihtimal veriyor musun buna dede, ya sen annesi... babası susma! savunsana oğlunu..." diye çıkışmak isterdim ailesine feryat figan ederek...
-tolga ayıp olmuyo mu çocuum misafirlerin yanında
+ama anne ben yapmadım ki sen ya...
-sus cevap verme bide rezil
+(iç ses) hamuğa goyim böle işin
-evladım ne yapıyosun ayıp değil mi, kendine gel.
+ama ama ne yaptım ki ben, oturuyorum öyle.
-sus konuşma!
+sürekli suçu bana atıyosunuz, yeter ya! bir şey yaptınız madem arkasında durun adam gibi. sizin yüzünüzden ilerde hep bunları hatırlamak zorunda kalıcam. asıl suçlu sizsiniz. haddinizi bilin ve kendinize gelin lütfen!
-?!^^%&
+ne o kendinizde misiniz?

(bkz: büyümüş de küçülmüş)
ebeveyn yaşlıysa çokta yadırganmaması gereken durumdur. çünkü gazın çıkıp çıkmadığını anlamamaktadırlar ve kokuyu alınca çocuklarından bilirler *. onlar ki boklu götleri tiksinmeden temizlemişler, bizler nasıl onların osuruklarını teneffüs etmeyelim!