bugün

evlilik hayatının düzgün olmaması yanında solda sıfır kalacak olan durum. evliliğiniz düzgün olsun da düğün çok önemli değil. En fazla birkaç ay hayal kırıklığı yaşarsınız, sonra biter. Fakat evliliğiniz kötü ise bir ömür sıkıntı yaşarsınız. Bir de "başkasına hava atacağım" diye bir gece için binlerce lira harcamak saçma gelmiyor mu size de?
hayal etmek iyi,güzel ancak mümkünü olan bir şeyi istemek lazım. olacak şey var,olmayacak şey var. iki tarafın da imkanları en başından bellidir çünkü. ayrıca başıma bi şey gelmeyecekse instagram'da görülen her şeye özenmesek mi? influencer özentisi hayaller üzebilir neticede.

ayrıca, düğün istemek de istememek kadar normal arkadaşlar. marjinal olacağız diye her şeye pü kaka demeyiverin bi zahmet.
Yooo gelinle damat dugununu yemekli yapmasa sen o yemeyi de yiyemez takını takar tıpış tıpış çük gibi gidersin. Düğün bir nevi gelen misafirleri kuru kuru takı takip gitmesinler diye bir ağırlama işlemi aslında ve bu ağırlama senin dugununu ne kadar iyi yapabilmene bagli. Sonra arkandan amk varoşu yemekli düğün bile yapamamis o kadar altın taktik piclere demesinler.

Ha bu arada bu işler sizin kararınıza göre olmuyor beyler ailelerin de görüşleri var ve onlara da uymak zorundasınız.
olası hal-durum.

her zaman bir aksaklık veya içinize-canınıza sinmeyen bir şeyler olur hiç kafaya takmayın. zaten öyle über konsept yapmadıysanız çoğu aklınızda bile kalamayacak günün heyecanından. o yüzden ufak tefek şeyler için ne kendinizi üzün nede çevrenizdekileri. salın gitsin bir çırpıda geçiyor zaten.
Düğün falan istemedim etmedim de az şu isteme işi olsaydı beee içimde kaldı . insanlar kimleri kimleri istiyorlar ama bir bni istemeye tenezzül etmediler istemediler ne söz ile ne gönül ile. Yazık .
Hayalinde sorun vardır kişinin bence.

Düğün ne abi öncelikle? Hadi düğüne tamam dedik, sade bir şey planlamıyor ki kimse.

Mesela benim bu konuyla ilgili tek hayalim bir sürü bir sürü çiçek olması. Her yer çiçek olsun istiyorum. Hatta saçımda papatyadan taç olsun, hiç makyaj yapmayayım, dümdüz beyaz bir elbise giyeyim falan.

Yani tek isteğim çiçek ve sim.

Basit planlar yapın.
hem hayal ettikleri düğünü yapamamışlardır hem de tonlarca para dökmüşlerdir.

not: 2019 yılı ve sonrasında artık şu dandik düğün salonlarında limonata kuru pasta olayı son bulmalı. o düğünlere verdiğiniz minimum 70 bin tl ile gidin başka ülkeleri keşfedin veya yatırım yapın. ne gelin ne damat ne de misafirler mutlu bu durumdan, niye zorluyorsunuz?
kuru pasta ve limonata kırmızı çizgimizdir.
zaten hiçbir şey hayalimizdeki gibi olmadı bu hayatta açık ve net.
Rüyalar gibi düğün hayal eden 3 arkadaşımın başına gelen olay. Ne hayal ediyolardi ne geldi başlarına 3 üde kiytirik pistli düğün salonunda evlendi hey gidi.

Sanırım benim de böyle olacak.