bugün

--spoiler--
sivas'ın nüfusu kaç?
-623 bin
istanbul'daki sivaslı sayısı
-3 milyon
la biz kalmıyoz burda, turist niye gelsin
--spoiler--

ne çalgı çengiyi izledim, ne işler güçleri. adamların geçmiş işlerini bilmem. ama bu harikaydı. yarın 2. kez gideceğim o derece.
dip not: filmdeki o saçma uçma sahnelerini görmezden geliyorum. o kadar kusur kadı kızında da olur.
bu gün izlemek için gittim de 3 salonda aynı anda oynamasına rağmen 20 metre bilet kuyruğuna sebep olmuş. izlemek için hafta içini beklediğim film.
Anadoluyu bilmem ama istanbul'daki sivas'lılar filme akın etmiş anlaşılan. Hiç bir yerde doğru düzgün yer yok. Bence çok komik film olmuş gidin izleyin. Oyunculuklar özellikle tüpçü fikret ve anne karakteri çok olmuş..
Bugun izledigim film son yillarda rakip tanimaz het seyi kararinda yapmislar.
Bugün izlediğim film. Açıkcası beğenmiş değilim küfür harici pek gülünecek sahne yoktu. Genel olarak söyleyeceğim şey 2.si gelecek belliki. illa gitmek isteyen arkadaşlar gitsin ama film izlemek için gideceklere tavsiye etmem.
hayak kırıklığına uğratan filmdir. ve sanırım bu ahmet kural bana artık iyice tiksinç gelmekte. yine de saçma sapan bir romantik filmden iyidir. arada gülmedik desem yalan. (yerli sinema kazansın dedük gittuk. değdi mi? naaaayııııırrrrrr)
Beklentimin altında olan filmdir.
bildigin komik film begenmeyenler her filme atilla dorsay edasiyla yaklasanlar bunlarin hayattan tat alma duyulari korelmistir. hayat bu kafanin izinde gidecek kadar uzun ve ciddi degil. gidin bir guzel eglenin. ahmet kuralda da ciddi sekilde zugurt agadaki sener senin oyunculugundan izler gorulmekte ya da izlenince akla onu getirmekte diyelim.
tüpçü fikret in halaybaşı sahnesini 30 saniye daha gösterseler, cem yılmaz ın vizontele deki halayı gibi akılda kalıcı birşey olabilirdi.
genel olarak gayet güldürmüştür.
Gülmekten agzımı kapatamadgm film btn simema salonu olarak hım hımda hm hm yar diye şarki söylenerek salondan ayrılmayla snlan miştir.
haftasonu izlediğim ve aklıma gelen yerlerine hala yarıldığım muhteşem türk filmi. Türk film sektörüne karşı fikrim değişti desem yeridir.
Benim için tekrar tekrar izlenebilir bir film Çok eğlendirdi.
on numara beş yıldız dört dörtlük filmdir.

Verdiğiniz paraya pişman olmazsınız o kadar diyeyim...
baştaki gazeteci çocuk sahnesinden güzel bir film olacağını tahmin ediyordum. genel olarak beğendim. komikti.
ama olayların sonu daha farklı bitebilirdi. araya biraz duygusallık katılabilirdi.
bu arada yabancı gelin olayı da sıktı artık. hep aynı konu.
gülelim diye gittik, kendimizi kasarken bulduk, akabinde kendimize gelip mısırımızı yemeye devam ettik filmi.

valla şöyle gerile gerile güldüğümü hatırlamıyorum ben.
komik olmayan, sadece işler güçler'ci tayfanın kendilerini ahmet kural'dan dolayı beğenmek zorunda hissettikler film.
ahmet kural yerine recep ivedik'i koyun, sırıtmaz. o derece aynı tarzda.
reklam arası; öncesi ve sonrası diye iki ayrılması gereken film. ilk kısım ortalama ikinci kısım süper.
Sanırım Çok büyük beklentilerle gittiğim iÇin aradığımı bulamadım keşke Çalgı Çengi 2 yi Çekselermiş daha Çok gülerdim diye düşünüyorum.
recep ivedik serisinin Ahmet kural lı versiyonu...
Selçuk Aydemir'i çok severim. işler güçler, Ramazan güzeldir, Çalgı Çengi de çok beğenerek takip ettiğim işlerdi. Ama Düğün Dernek bu yapımların yanında gerçekten çok kötü.

Garip bir şive, abartılı karakterler, sonu gelmeyen klişeler. Olmamış.

Üzüldüm böyle olmasına ciddi ciddi.
murat cemcir ve ahmet kural'ın izlenilmesi gereken komik filmi.
evet, gülmekten benim de karnıma ağrılar girdi, hatta hanımın baş ağrısı tuttu.

ama...

--spoiler--
aması şu ki, konu zayıftı sanki. sonu bağlanmamıştı ve özellikle düğün kısmı ve sonrası biraz saçmaydı.

bu filmi iki bölüme ayırak lazım.

1-düğün öncesi yaşananlar.
2-düğün ve sonrası yaşananlar.

düğün öncesi harkuladeydi. tüpçü fikret müthiş bir karakter olmuş. keza rasim öztekin'in karısı rolündeki abla da muhteşemdi. sırrı süreyya keşke daha fazla rol alsaydı, tabi kuyumcu çocuk da muhteşemdi ve onun da rolü kısaydı ne yazık ki.

düğün ve sonrası ise biraz baştan savmaydı.
sırf biryerlere bağlamak için yapmışlar gibi geldi. daha iyisi olabilirdi, ama selçuk sanırım biraz sıkılmış ve şişirmiş burada.

herneyse, film güzel. sırf ahmet kural için bile defalarca seyredilebilir.

filme notum 10 üzerinden 7,5.
--spoiler--

ayrıca, ekip bence düğün dernek-2'yi çekeceğine, derhal çalgı çengi-2'ye başlamalı diye düşünüyorum. çalgı çengi'yi özledik ya la...
Bes alti defa gercekten hayvan gibi gulduren film. yoksa genel itibariyla biraz uzun gibi geldi bana fazlasiyla gereksiz hem guldurmeyen hem de hikayeye katkisi olmayan baya sahne vardi.

---spoiler---

En yarici sahneleri ise;

Minibusteki winston light,
Sinasi basgan ve kizin kardesinin wcdeki sahnesi,
Damadin annesinin basta olmak uzere tum castin cocuk geldiginde sevinmesi
geline kufir ogretmisler sahnesi,
tupcunun kamyoneti durdurmaya calismasi,
Dugundeki cogu sahne diye toparlayayim hatta,
Merdivenden dusup sag kalirsam beni ucunuz sikersiniz temali baslayan sonrasindaki replikle marjinal faydanin dibine vuran sahne.

---spoiler---
sevgiliyle gitmeyin filmi. gidin erkek arkadaşlarınızla adam gibi, hayvan gibi gülün eğlenin çıkın.
Hafta sonu sinemada izleyecek olduğum filmdir.
güncel Önemli Başlıklar