bugün

fragmanı "dandik türk komedisi" algısı yaratsa da, gidenlerin anlattığına göre gayet güzel bir komedi filmiymiş. gitsez mi gitmesez mi bilemedük...
ikinci yarı kat be kat komikti.
Üsküdar'a giderken, çalgı çengi, işler güçler izleyip beğenen kitlenin bayılmayacağı filmdir. Komik hatta yer yer gerçekten kahkaha attıran bir film ama eksik bir şey var. Bu eksiklik için siz deyin senaryo zorlama, ben diyeyim oyunculuklar fazla yapay. Sinemada izlendikten sonra "niye para verdim lan ben buna" dedirtmez asla ama "abi iyi olmuş da ne bileyim..." için aynı şeyi söyleyemez kimse.

Muallim saffet bu filmin yıldızıdır. Hiç kimse bana "ahmet kural show yapmış abi yeaa" diye gelmesin.

--spoiler--

ishak emmi? Öldü abi onlar sen taşıdın ya içeri, kafan yerinde mi?

--spoiler--

annemizi sikerler dicem sandınız di mi?*

izleyin, izlettirin.
adam işler güçler'de pekala da komik olabilir ancak düğün dernek'te nedir o ahmet kural'ın vasat oyunculuğu? tamamen akasya durağı'ndaki osman aga gibi gereksiz jest ve mimikler sergilemekten, durduk yere mal gibi "yürü git laaaaan!" diye bağırmaktan, aptal aptal sağa sola çarpmaktan başka ne yaptı?

rasim öztekin'in abartılı ve dinleyene tecavüz eden yapmacık şivesi, köylü olmayı ve şiveli konuşmayı "bağıra bağıra karşı tarafı sağır edercesine" şeklinde anlaması filmi bok eden sahnelerdi-ki bunlar da film süresinin %90'ına tekabül ediyor.

ama işler güçler hastası ergenler de tıpkı leyla ile mecnun manyaklarının ali atay'ın bok gibi şarkı söylemesine rağmen ona hayranlık beslemeleri gibi bu berbat ötesi filme bayıldıklarını söylüyorlar.
ilk yarısını sevmediğim,ikinci yarısında yarıldığım film olmuştur. malum film sivas'ta çekildi,dolayısıyla sivas'ta salonlar tıklım tıklım dolu. kendimi bildim bileli bu şehirde yaşıyorum sinemanın önünde öyle bir kuyruğu ilk kez gördüm ne yalan söyleyeyim.

--spoiler--
kızların şortlarla hava alanına girdikleri sahne beni en çok yaran sahne olmuştur,giyilmeden eskiyen elbiselerim geldi aklıma.

turgut uyar ilköğretim okulu,özdemir asaf kıraathanesi detayları da feci derecede hoşuma gitti bu arada.
--spoiler--

neyse efenim gidiniz izleyiniz,hele bi de sivaslıysanız sakın kaçırmayınız derim.
komedi alanında olmuş bu film dedirtir. bir de bi arkadaşın yorumu beni benden aldı. adam diyor ki "ahmet kural'ın abartılı oyunculuğu doğallığı bozmuş, adamların gölün üstünden atlamalarına yarıldım." ahahaha bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. asfdgjgh
Ahmet ve Murat ikilisinin Zeki ve Metin ikilisi tadındaki, gösterime yeni filmleridir. Ben en çok filmdeki " göndermeleri" sevdim. Mesela istanbulda 3 milyon sivaslı varmış *
Bazı salak ekşicileri ve ekşi kafasındaki moronları üzen film. Film gayet güzel hatta şu ana kadar benim listede en iyi Türk komedi yapımı olan g.o.r.a. yı geçmiş bulunmakta. Hala vizyonda iken gidip izleyin. Filme girmeden bi tuvalete gidin gülmekten altınıza işiyebilirsiniz.

-----spoiler------
Ayrıca cemcirin bayram namazında cami hocasıyla kapışması yarmıştır.
-----spoiler------
psikolojik olarak güldüren film. herkes ooo harika ooo yarıldım derse bu da gayet normal..
fikret tüpü atıyor insanlar kah kahaya boğuluyor, gereksiz.
ahmet kural'ın gereksiz bir çok mimiği vardı. olmamış. murat cemcir harika oynamış. tarığın annesi bombaydı... genel olarak film sadece tatmin etti. yarım yarım yarmadı..
beklenilen gibi değildi...
Farklı tarzda bir komedi türü olmus güzel orjinal bir yapımdır.

Filmin tek eksigi şiiveleri cokda iyi olmayisidir (gardaş lafvı pek gecmememistir mesela).
Şiveli mizahi, imayı, Anadolu insanının saflığı bazen kurnazlığını, kelime oyunlarını ve laf kodumculuğu, göte göt denircileri seven insanların gidip güleceği bir film olmuş.

Şiveleri sevdim çünkü tek düze değildi. Herkes bir kalıba sokmak için ağzını yüzünü eğmemişti. Herkes şiveyi ağzına yakışan şekilde kullanmıştı ki, murat cemcir bakmış ki şive tutmayacak ben tokatlıyım ayağına yine kendi şivesini kullanmış.

Sırrı süreyya'ya olan nefretim sebebiyle birden irite (kurtlar vadisi'ndeki poyraz tonlaması ile) olmadım değil ama peşine gelen fikret'in tüp olayı bu keyifsiz dakikaları unutmama sebep olmuştur.

Hafta içi bir gün bir Allah'ın kulu beni 00:30 a dek dışarıda tutamaz derken, ne soğuğa ne uykuya lanet okumadan ve katıla katıla gülerek bir film seyretmiş olduk. Dün gece Maltepe parkta saat yarımda karlı buzlu otoparkta sarhoş halayı çeken manyaklar bizdik. Alkışlayan arkadaşlara selam olsun.
ilk perde gereksiz, ikinci perde olmuş, çıkışa yakın çok güldürdü iyi bir izlenim bıraktı ama totalde hayal kırıklığı kanımca.
çalgı çengi
düğün derek
sırada gelin güvey olabilir.
(bkz: sırrı süreyya önder)

o tüp sahnesi bitirdi de bitirdi. (gülmekten)
aksakallı dede sahnesi ortalığı yıkıp geçmiştir. bir sünnet olurken gülmekten ağladım birde bu sahne de.
fragmanları bile milyonlarca kez izlendiğine ve izleyen kişilerin beğendiğine göre bu filme gidilir.
ne de olsa cemcir ve kural var. *
eli ayağı düzgün, iyi niyetle yapilmis basarili bir film. anne karakteri çok başarılı.
izledigim sinema salonunda alt yazi yoktu cok garipsedik heryerde mi böyle acaba.
nedime kiz cok guzeldi namussuz .
kesinlikle gidilmesi gereken filmdir. Adamlar yapmış...
yaran film. kesinlikle.

türk komedi filmlerinde kemal sunal filmleri dahil ilk 10 yapsam kendine 9 ya da 10. sıradan yer bulur.

çok iyi çok başarılı.
ya yok böyle bi film gidin izleyın kesinlıkle tavsiye ederim.
(bkz: gülmekten altıma sıçtım resmen)
panik yok, cok eglenecuuksunuz.

edit: gidiniz,
bu komikte bi iş var!
Çok net ve samimi bir komedi filmi. Türk komedi filmlerindeki küfrün doğru ve kıvamında kullanımına dair örnek bir filmdir. En az 3 kere izlenmelidir.
son zamanların en güzel komedi filmi. hiçbir esprinin altı boş değil, hiçbir oyunculuk abartı değil her şey o kadar yerli yerinde ki, tüm oyuncuları ve Selçuk Aydemir' i tebrik etmekten başka yapılacak bir yorum yok aslında. 'gelinliğimin kefenim olacağı hiç aklıma gelmezdi' sahnesinde gülmekten ön koltuğu tekmelerken menisküs yırtığımı azdırdım. Selçuk Aydemir ve Ahmet Kural' ın payı büyük, emeği olan herken alkışlanmalı.
telefon melodimin "entarisi dım dım yar" olma sebebi olan film. yardı, yardırdı vallahi!