bugün

Evde makinesiz yapılabilecek granül olmayan her türlü ideal kahvedir. Önerileri başlık altında olması dilenilen şeydir.
Bimde satılan 75 kuruşluk kahvelerdir. Daha Fazla para veren de ne bileyim. Evet.
Cezven de mi yok ? 3-5 liralık türk kahvesi baya düzgündür. Hatta benim için en iyisi.
Cezve var türk kahvesi de var, ama gün boyu türk kahvesi içersem titreyerek yere yığılırım diye sadece küçük bir fincan içiyorum. Ağzım boş durmasın maksat, çay da mide bulandırıyor.
Günde 3-5 tane dahi içsen ortalama bi insana bişey yapmaz. Bana yapmıyor 1 paketten fazla da sigara içiyorum.
Türk kahvesi içmek istemiyorum kardeşim zorla mı alalaaa. Düzgün kahve bilen varsa yazsın dedik cızırtı yapmayın lütfen.
Eğer makineniz yoksa frenchpress ile filtre kahve hazırlarsınız kendinize ya da soğuk kahve tariflerini açıp yine filtre kahvenizi belli oranda suyla karıştıracaksınız. bir ya da iki gün buzdolabında bekletip, içine buz-su veya süt-su ekleyerek soğuk soğuk tüketeceksiniz. Gayet lezzetli oluyor, tarif için starbucks'ın YouTube sayfası ziyaret edilebilir.
Kahveler hakkında çok fazla bilgim yok ancak görüp öğrendiğim kadarıyla kahve kreması yapmak için, şu yumuş yumuş olan, kahveyi -tercihen hazır, çünkü tamamen çözünmesi gerek- şeker ve azıcık sıcak suyla güzelce çırpmanız gerek. Demlenmiş kahveyi de çırpabilirsiniz tabii -küba kahvesi denen zımbırtıda öyle yapılıyormuş-. Her türlü kahvenin, sütün üzerine güzel gidiyor bu krema, üzerine bir de şekil verebilirseniz bir daha kahveciye uğramazsınız herhalde.

Bunu zaten çoğu kahve sevdalısı bilir ama filtre kahve için önemli bir ipucu; önce filtre sıcak suyla ıslatılmalı.

Ayrıca blenderla ya da havanla kahveyi kendiniz de istediğiniz şekilde öğütebilirsiniz.

Şimdilik bildiklerim bu kadar -ne kadar doğru bilmiyorum tabii- daha fazla öğrendiğim olursa burayı da editlerim herhalde.
güncel Önemli Başlıklar