bugün

şimdi kuran-ı kerimde belirtildiği üzere, sur üflendikten sonra dünya yok olacağı ve ikinci sur üflendikten sonra ise herkesin tekrardan dirileceği belirtilmiştir. ayrıca ikinci surdan sonra ruhlarımız mezarlarımızın üzerinde filizlenecek olduğu belirtilmiştir. bu durumda mantık yürütecek olursak, alah-u tealaya vereceğimiz hesaplar dünyada görülecek. bu durumda cehenneminde dünya olma ihtimali yüksek olan durum.

not: sadece düşüncelerimi sunmuş bulunmaktayım, elbette ki en doğrusunu bilecek olan alah'tır. ben sadece hem öğrendeiklerimden hem okuduğum bazı kaynaklar üzerinden bir görüş bildirdim.
belli bir süre sonra sadece dünya değil, tüm kainat yok olacağı için bilmekte olduğumuz dünya ve fiziksel yapı tamemen değişecek olmalıdır.
aynı fiziki şartların tekrar oluşması durumu ise yok oluşun gereksizliğine işaret edeceğinden mantıksız hale gelir. bu durumda cehennem kavramı yeni oluşum içerisinde ortaya çıkar ve dünyayla hiçbir alakası bulunmaz.
metafizikle fizik arasında bağlantı kurmayı geçtim ikisi arasında birlik kurduran önerme. dini şeyleri bilimsel yöntemlerle açıklamak hem dine hem bilime ayıp.
aklıma ne geldi,

bu dünya cehennemdir.cennetse dünyanın içinde ufacık bir yerdir, hugh hefner'in malikanesini inşaa ettiği *